BREAKING NEWS

“Ky është një realitet shumë i hidhur, por është i vërtetë”/ Kreshnik Spahiu zbulon hapat që ndërmerr BE për të hapur ‘thesin’ e fondeve në Ballkan

“Ky është një realitet shumë i hidhur, por
x
BREAKING NEWS

Pas ‘dasmës’ në BBV, Nard Ndoka bën thirrjen epike për shqiptarët: Luizi u ‘martu’, në 11 shkurt të “martojmë” Ramën

Pas ‘dasmës’ në BBV, Nard Ndoka bën thirrjen epike
x
BREAKING NEWS

“Çështjet e Brilant dhe Ervis Martinaj të lidhura”/ Gazetari zbardh prapaskenat e forta: Grupet kriminale e kanë metodë përdorimin e...

“Çështjet e Brilant dhe Ervis Martinaj të lidhura”/
x
BREAKING NEWS

A ka kryer Ervis Martinaj ndërhyrje plastike?/ Artan Hoxha zbulon si qëndron e vërteta

A ka kryer Ervis Martinaj ndërhyrje plastike?/ Artan Hoxha zbulon si
x
BREAKING NEWS

Vrau të riun nga Kukësi në Prizren, zbardhet kërkesa më e fundit e prokurorisë për “Kobrën” dhe pesë të tjerë

Vrau të riun nga Kukësi në Prizren, zbardhet kërkesa më
x
BREAKING NEWS

Pas njoftimit të datës së protestës, Berisha bën lëvizjen e radhës, ja çfarë pritet të ndodhë sot

Pas njoftimit të datës së protestës, Berisha bën
x
BREAKING NEWS

Vëmendje shoferë! S’ka më të lëvizësh me makinë pa dokumente, makina monitoruese zbret në terren (Detaje)

Vëmendje shoferë! S’ka më të lëvizësh me
x
BREAKING NEWS

Kush e vrau Brilant Martinajn? Artan Hoxha zbardh detaje tronditëse nga atentati në Fushë- Krujë: E njëjta skuadër i bëri atentatin edhe...

Kush e vrau Brilant Martinajn? Artan Hoxha zbardh detaje tronditëse nga
x

Aktualitet

“Elbasani është vatra e nxehtë e krimit”/ Çfarë po paralajmëron eksperti i sigurisë

“Elbasani është vatra e nxehtë e krimit”/

Eksperti i Sigurisë Fation Softa është shprehur se Elbasani është vatra e nxehtë e krimit.

I ftuar në një emision televiziv, ai tha se lufta mes krimit dhe politikës ka qenë gjithmonë në Elbasan.

Më tej ai shton se ky qytet ka qenë gjithmonë qendra e përplasjes së politikës.

“Jemi në një situatë para zgjedhore. Ajo që duhet të marrë timonin dhe t’i japë drejtim çështjes duhet të jetë drejtësia. Nëse nuk flet drejtësia patjetër që do flasë politika. Elbasani është kërthiza e krimit por Elbasani është edhe qendra e përplasjes së politikës. Elbasani është nyja e kalimit midis lindjes dhe perëndimit. Lufta mes rivalëve të krimit dhe politikës ka qenë në Elbasan. Elbasani vazhdon të jetë një vatër e nxehtë konfliktesh dhe shumë e tensionuar. Elbasani ka dhe rekorde”- tha ai.