Lajme të tjera
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela paralajmëron arrestime të bujshme në Shqipëri: Ju tregoj se çfarë do të ndodhë pas 10 ditësh në Tiranë

Spartak Ngjela paralajmëron arrestime të bujshme në
x

Aktualitet

Nuk gjen qetësi Elbasani/ Shpërthim i fuqishëm eksplozivi në lokalin e ish-futbollistit të njohur(EMRI+FOTO)

Nuk gjen qetësi Elbasani/ Shpërthim i fuqishëm eksplozivi në

Elbasani është zgjuar mëngjesin e sotëm nga një shpërthim me tritol. Rreh orës 03:30 të mëngjesit ka shpërthyer një sasi tritoli i vendosur tek lokali ‘Bar Truth’, por që fatmirësisht nuk ka pasur asnjë të lënduar.

Lokali është në pronësi të Mateo Toçit, ish-futbollist i Elbasanit.

Dyshimet e para të policisë janë se lënda plasëse mund të jetë vendosur për shkak të konkurrencës, ndërsa policia po heton për zbardhjen e ngjarjes dhe për identifikimin e autorëve.

Njoftimi i Policisë:

Në orët e para të mëngjesit në lagjen "Luigj Gurakuqi", Elbasan në pjesën e jashtme të lokalit me administrator shtetasin M.T., në pjesën e jashtme të lokalit ka shpërthyer një sasi e vogël dyshohet lëndë plasëse, duke shkaktuar vetëm dëme të vogla materiale. Grupi hetimor po punon për zbardhjen dhe sqarimin e rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit/ëve.

Nuk gjen qetësi Elbasani/ Shpërthim i fuqishëm eksplozivi në