Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Eljo Hysko u betua sot si deputet i PS, shihni ç’bëjnë për të 2 moderatorët e njohur të “Tv Klan” (FOTO)

Postuar: 16/05/2019 - 12:29

Aktivisti i njohur i FRESSH, Eljo Hysko është emëruar zyrtarisht deputeti më i ri i Kuvendit të Shqipërisë.

Duke qenë se dy deputetë nga Partia Socialiste kanë lënë mandatin e tyre për t’u angazhuar në fushatën si kryetarë bashkie në qyetete të caktuara, Eljo Hysko ka marrë zyrtarisht postin e deputetit.

Të lumtur dhe krenarë nga kjo arritje, i vëllai i Eljos, Turjan Hysko dhe kunata e tij Orinda Huta s’kanë mundur ta mbajnë dot për vete gëzimin, ndaj e kanë ndarë me të gjithë ndjekësit e tyre në rrjete sociale.

Turjani publikoi foton e të vëllait në Instastory krahas së cilës shkruante me të madhe “Krenar”, ndërsa Orinda postoi një foto me Eljon.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 25/08/2019 - 14:08

Kokëulur dhe nervoz, kështu e pritën vendimin e masës së sigurisë 4 të arrestuarit e parë lidhur me vrasjen e 26-vjeçarit, Indrit Çela.

Postuar: 25/08/2019 - 13:52

As Parisi as Amsterdami, dy qytetet më të preferuara të turistëve janë Tirana dhe Lviv.

Postuar: 25/08/2019 - 12:50

Një aksident i rënda ka ndodhur në Qafë Thanë, ku dy automjete janë përplasur me njëra tjetrën.

Postuar: 25/08/2019 - 12:37

Policia ka arrestuar një 24-vjeçar në Theth, pasi ka qëlluar në ajër me armë.

Postuar: 25/08/2019 - 12:01

Edhe përgjatë javës në doganën e Kapshticës dhe të Qafë - Thanës ka pasur një fluks të lartë hyrj

Postuar: 25/08/2019 - 11:40

Gjykata e Tiranës ka caktuar masën e sigurisë "Arrest me burg" për 3 të arrestuarit për

Postuar: 25/08/2019 - 11:25

Mësohet se shkak për shpërthimin që ndodhi mbrëmë në Shënkoll në një pikë karburanti në autostrad