Lajme të tjera
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela paralajmëron arrestime të bujshme në Shqipëri: Ju tregoj se çfarë do të ndodhë pas 10 ditësh në Tiranë

Spartak Ngjela paralajmëron arrestime të bujshme në
x

Aktualitet

Elton Qyno plas ‘bombën’: Nuk ishte vetëm Preng Gjini shënjestra e atentatit

Elton Qyno plas ‘bombën’: Nuk ishte vetëm Preng Gjini

Gazetari Elton Qyno ka thënë se shënjestra kryesore e atentatit me tritol ka qenë vetë Preng Gjini por në të vërtetë autorët kanë dashur t’i  zhdukin të dy personat që kanë qenë në makinë. Pra, Gjinin dhe kushëririn e tij, Fatjon Dautaj.

“Pse mos ta themi që autorët kanë dashur që me një gur të vrasin dy zogj. Ata janë djalë halle dhe djalë daje me njëri-tjetrin. Shënjestra ka qenë Preng Gjini, por ata kanë dashur që t’i eliminojnë të dy. Pse mos ta them këtë gjë. Por shënjestra kryesore ka qenë Gjini,”– tha Qyno ndër të tjera.