BREAKING NEWS

“Rama s’del në publik prej 4 ditësh”/ Gazetari ngre dyshime të forta: Ishte i ftuar edhe në një eveniment sportiv, por...

“Rama s’del në publik prej 4 ditësh”/ Gazetari ngre
x
BREAKING NEWS

“Do bëj revolucion…”/ Avokati zbulon shifrën marramendëse: Ja sa miliona euro duhet të kthejë familja Berisha

“Do bëj revolucion…”/ Avokati zbulon shifrën
x
BREAKING NEWS

“Jo vetëm Rama”/ Gazetari plas deklaratën e bujshme: McGonigal ka takuar edhe politikanë të tjerë, mes tyre edhe...

“Jo vetëm Rama”/ Gazetari plas deklaratën e bujshme:
x
BREAKING NEWS

Luftë në kufi më Shqipërinë? Ish-kryeministri bullgar bën paralajmërimin e fortë dhe zbardh planin e presidentit rus: Putin po përgatit një konflikt të frikshëm në...

Luftë në kufi më Shqipërinë? Ish-kryeministri bullgar
x
BREAKING NEWS

"Është një kërcënim global"/ Ngrihet alarmi: Një ngjarje katastrofike do të godasë botën në 2 vjet

"Është një kërcënim global"/ Ngrihet alarmi:
x
BREAKING NEWS

“Ka surpriza”/ Gazetari plas deklaratën ‘bombë’: Rama nuk pritet më zyrtarisht në Shtëpinë e Bardhë

“Ka surpriza”/ Gazetari plas deklaratën
x
BREAKING NEWS

U prangosën për trafik droge mes Shqipërisë dhe Italisë, GJKKO konfirmon masat e sigurisë për 15 të arrestuarit. Zbardhet vendimi

U prangosën për trafik droge mes Shqipërisë dhe
x
BREAKING NEWS

Kërcënohet me jetë Artan Hoxha pasi nxori audio-përgjimin nga masakra e “21 janarit”, gazetari zbulon prova të reja, rëndohen pozitat e Sali Berishës

Kërcënohet me jetë Artan Hoxha pasi nxori audio-përgjimin
x

Aktualitet

Elton Qyno zbardh detajet e operacionit, po planifikohej vrasja e një emri të njohur, 15 të arrestuar në Durrës. Policia pritet të dalë në konferencë për shtyp

Elton Qyno zbardh detajet e operacionit, po planifikohej vrasja e një emri

Policia e Durrësit ka arrestuar 15 persona si pjesë e një grupi kriminal që po planifikonte vrasjen e Pëllumb Muharremit, i njohur dhe me nofkën Rrumi i Shijakut.

Nga informacionet e para arrestimet janë kryer pasi vëllezërit Beqiraj kanë bashkëpunuar me policinë duke treguar disa nga atentatet e ndodhura në Tiranë e Durrës.

Burimet bëjnë me dije se vëllezërit Beqiraj vrojtonin Rrumin e Shijakut për ta ekzekutuar, sipas gazetarit Elton Qyno.

Dyshohet se vëllezërit Indrit dhe Gentian Beqiraj janë pikasur, dhe kjo është arsyeja që janë sulmuar fizikisht më 3 tetor 2022, dhe më pas janë rrëmbyer. 

Mes personave të arrestuar është edhe Ilirjan Feçi i cili ndodhet në burg për vrasje. Në orën 13:00 Policia e Durrësit ka njoftuar për një konferencë për median.

Më të lexuarat