Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Emërohet prefekti i ri i Lezhës, një nga eksponentët më të rëndësishëm të PS, kush është deputeti dhe ish zv.ministri (Postet e rëndësishme)

Postuar: 24/05/2019 - 13:27

Emërohet prefekti i ri i Lezhës. Gjokë Jaku është i zgjedhuri i ri në krye të Prefekturës së Lezhës, pas shkarkimit të prefektit të deritanishëm Gjergj Prendi i cili e mbajti këtë post rreth 18 muaj.

Gjokë Jaku është një nga eksponetet më të rëndësishem të Partisë Socialiste në Lezhë dhe ka mbajtur një sërë fuksionesh publike.

Ai ka qenë prefekt i Shkodrës, kryebashkiak i Lezhës, deputet i Partisë Socialiste, Zv Minister i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural dhe se fundmi ka mbajtur postin e Zv\kryeregjistruesit të Pasurive të Paluajtshme të Shqipërisë.

Prezantimi i Gjok Jakut si prefekt i ri i Lezhës është bërë paraditen e së premtes pa praninë e mediave. Ndryshimi vjen në prag të zgjedhjeve vendore në një kohë ku situate politike në vend është mjaft e tensionuar.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 15/11/2019 - 23:47

Panairi Librit është kthyer edhe në një vend që bëhet ‘sebep’ për bashkimin e shumë personaliteteve të politikës, medias apo artit.Ky panair ka rikthyer në vëmendje ish-kryeprokuroren Ina Rama, e cila u fo

Postuar: 15/11/2019 - 23:32

Sipas gazetarit Blendi Fevziu, sot gjyqtarët e Gjykatës Kushtetuese me vendimin e tyre për ngërçi

Postuar: 15/11/2019 - 23:20

Olsian Çela i cili kandidon për kryeprokuror dhe gjendet e pari në listën e KLP-së që do votohet

Postuar: 15/11/2019 - 22:57

Në Shqipëri, Gjykata Kushtetuese duket ka njohur si anëtare të saj zonjën Marsida Xhaferllari, ka

Postuar: 15/11/2019 - 22:47

Një person është qëlluar me thikë. Ngjarja ka ndodhur në Bushat, në Vaun e Dejës.

Postuar: 15/11/2019 - 22:37

Një sherr i rëndë ka ndodhur në qytezën e Rutigliano në Itali.

Postuar: 15/11/2019 - 22:36

Gazetari Blendi Fevziu shprehet se për Mini-Shengenin Ballkanik po mbahen shumë të fshehta dhe nu