BREAKING NEWS

Situatë e rënduar te “Shefqet Ndroqi”, qytetari nxjerr blof Ministrinë e Shëndetësisë: Paguaj 50 mijë lekë në ditë për t’i shërbyer babait, bleva respiratorin 1,500 euro (Pamjet)

Situatë e rënduar te “Shefqet Ndroqi”, qytetari nxjerr
x

Aktualitet

Emërohet prefekti i ri i Lezhës, një nga eksponentët më të rëndësishëm të PS, kush është deputeti dhe ish zv.ministri (Postet e rëndësishme)

Emërohet prefekti i ri i Lezhës, një nga eksponentët

Emërohet prefekti i ri i Lezhës. Gjokë Jaku është i zgjedhuri i ri në krye të Prefekturës së Lezhës, pas shkarkimit të prefektit të deritanishëm Gjergj Prendi i cili e mbajti këtë post rreth 18 muaj.

Gjokë Jaku është një nga eksponetet më të rëndësishem të Partisë Socialiste në Lezhë dhe ka mbajtur një sërë fuksionesh publike.

Ai ka qenë prefekt i Shkodrës, kryebashkiak i Lezhës, deputet i Partisë Socialiste, Zv Minister i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural dhe se fundmi ka mbajtur postin e Zv\kryeregjistruesit të Pasurive të Paluajtshme të Shqipërisë.

Prezantimi i Gjok Jakut si prefekt i ri i Lezhës është bërë paraditen e së premtes pa praninë e mediave. Ndryshimi vjen në prag të zgjedhjeve vendore në një kohë ku situate politike në vend është mjaft e tensionuar.