BREAKING NEWS

Do të shpallet “non grata” së shpejti”? Ilir Meta bën deklaratën e fortë, zbulon planin e fshehtë: Le ta bëjnë gjatë kohës që jam President! Do e paguaj vetë biletën e ekstradimit, të mi ngrijnë asetet dhe llogaritë

Do të shpallet “non grata” së shpejti”? Ilir Meta
x
BREAKING NEWS

Escobar refuzoi ta takonte, Ilir Meta: Më falni për modestinë, por...

Escobar refuzoi ta takonte, Ilir Meta: Më falni për modestinë,
x
BREAKING NEWS

Presidenti Meta zbulon datën e zgjedhjeve të pjesshme lokale

Presidenti Meta zbulon datën e zgjedhjeve të pjesshme lokale
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim plas deklaratën e fortë, tregon nëse SHBA do të zbulojë provat që kanë fundosur Sali Berishën

Yuri Kim plas deklaratën e fortë, tregon nëse SHBA do të
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim e thotë për herë të parë: Ju tregoj kush i mblodhi provat për të shpallur non grata Sali Berishën

Yuri Kim e thotë për herë të parë: Ju tregoj kush i
x
BREAKING NEWS

SHBA i tregon prangat Sali Berishës, Yuri Kim ‘i shuan çdo shpresë’: Ka prova! I iku drejtësisë...

SHBA i tregon prangat Sali Berishës, Yuri Kim ‘i shuan çdo
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim bën paralajmërimin e fortë: Ata që janë në pushtet, nëse u kërkohet llogari duhet që të…

Yuri Kim bën paralajmërimin e fortë: Ata që janë
x
BREAKING NEWS

'Ballkani i Hapur', Yuri Kim zbulon qëndrimin e SHBA-së

'Ballkani i Hapur', Yuri Kim zbulon qëndrimin e SHBA-së
x

Aktualitet

Emocionuese! Londra vishet kuqezi, shqiptarët mbushin rrugët, shihni atmosferën e krijuar (VIDEO)

Emocionuese! Londra vishet kuqezi, shqiptarët mbushin rrugët, shihni

Dita e Pavarësisë është festuar kudo në diasporë. Në pamjet e publikuara shihen qindra emigrantë, kryesisht të rinj e të reja që kanë dalë mbrëmjen e kaluar në rrugët e Londrës për të festuar. Në pamje shihen se si ato kanë mbushur të dyja anët e rrugës, të veshur kuq e zinj, me flamuj shqiptarë në duar, e duke kënduar këngë patriotike.

Nuk ka munguar në këto festime as parada me makina, të cilat marshonin në rrugët e kryeqytetit anglez duke i rënë borive e me muzikë shqiptare në sfond.

Ndonëse kanë bllokuar rrugën e paralizuar kalimin për mjetet e tjera, policia angleze nuk ka ndërhyrë, duke respektuar kështu festën e shqiptarëve e kaluar qetësisht këtë situatë.

Vlen të përmendet këtu se edhe shqiptarët në SHBA janë mobilizuar në këtë ditë të shënuar për vendin, e kanë dalë në rrugët e qyteteve atje, duke festuar dhe kënduar.