BREAKING NEWS

Katër fëmijë të mitur transportohen drejt spitalit të Durrësit, policia zbardh detajet e para të ngjarjes së rëndë

Katër fëmijë të mitur transportohen drejt spitalit të
x
BREAKING NEWS

Robert Papa zbulon gafën e madhe që Yuri Kim bëri në festën e pavarësisë së Amerikës: Është e turpshme

Robert Papa zbulon gafën e madhe që Yuri Kim bëri në
x
BREAKING NEWS

“Sot një ëndërr e madhe mu bë realitet”, Kreshnik Spahiu jep lajmin e madh: Faleminderit Zot

“Sot një ëndërr e madhe mu bë realitet”,
x
BREAKING NEWS

Vijojnë shifrat e larta në vend, Ministria e Shëndetësisë zbulon sa infektime dhe humbje jete janë shënuar në 24 orët e fundit nga COVID

Vijojnë shifrat e larta në vend, Ministria e
x
BREAKING NEWS

“Pushtimi” i Shqipërisë nga i nxehti afrikan, moti bën kthesën e madhe javën e ardhshme, ja çfarë pritet të ndodhë

“Pushtimi” i Shqipërisë nga i nxehti afrikan, moti
x
BREAKING NEWS

A do të ndodhë ribashkimi Meta-Berisha? Gazetari Robert Papa bën deklaratën e fortë për dy politikanët

A do të ndodhë ribashkimi Meta-Berisha? Gazetari Robert Papa bën
x
BREAKING NEWS

Temperaturat përvëluese nuk do të zgjasin shumë, moti bën kthesën e papritur, ja çfarë na pret javën e ardhshme

Temperaturat përvëluese nuk do të zgjasin shumë, moti
x
BREAKING NEWS

“Mos na prekni...",aleati i Putinit kërcënon me hakmarrje Perëndimin: Do ta merrni përgjigjen në vetëm një sekondë!

“Mos na prekni...",aleati i Putinit kërcënon me hakmarrje
x

Aktualitet

Emrat e tyre dolën në krime të rënda pas dëshmive tronditëse të Dumanit dhe Hoxhajt, SPAK shpall në kërkim ndërkombëtar 14 ‘bosët’ e njohur, shkresat i përcillen Interpolit

Emrat e tyre dolën në krime të rënda pas dëshmive

Pas dëshmive tronditëse të Nuredin Dumanit dhe Henrik Hoxhajt që ishin të penduarit e drejtësisë, vjen lëvizja e menjëhershme e SPAK.

14 personat e akuzuar për vepra të rënda penale, si grabitje e krime ndaj personit, që nuk u kapën në gjatë operacionit “Plumbi i Arte”, janë shpallur në kërkim ndërkombëtar.

Burime nga struktura antikorrupsion bënë me dije se kanë përfunduar të gjitha e procedurat ligjore për shpalljen në kërkim ndërkombëtar të këtyre personave. Sipas po të njëjtave burime, janë dërguar gjeneralitetet e tyre në pikat kufiitare të vendit si dhe çdo e dhënë e vlefshme për identifikimin e tyre.

Formulari i SPAK, i plotësuar nga struktura antikorrupsion, tashmë i është përcjellë zyrës së Interpolit për komunikimin ndërkombëtar të urdhrit, ndaj tyre, të cilët klasifikohen sj persona me rrezikshmëri të lartë shoqërore.

Pas kësaj procedure, pritet që emra të njohur të botës së krimit të listohen në faqen zyrtare te Interpol si të përfshirë të krimit të organizuar. Ndër të cilët Suel Çela, Ervis Martinaj apo Eljo Bitri. Emrat e 14 personave të shpallur në këkim  ndërkombërar nga SPAK në kuadër të operacionit të koduar “Plumbi i Artë”, janë të njojur jo vetëm për autoritetet por edhe për publikun si të përfshire në ngjarje të rënda kriminale.

NE KERKIM

1.Eljo (Ervis) Bitri,

2.Festim Qoli,

3.Alban Bengasi,

4.Ervis Martinaj,

5.Elvin Merlika

6.Alket Xhixha

Marjus (Suel) Lulaj (Çela),
8.Agron (Kamber) Mehja,

Aleks Çela alias (Tom Qorri),
Talo Çela,
Agim Gjini,
12.Mikael Qosja (Kamami) (Stefo),

Florenc Çapia
Abedin Mama (Dine Çami)