BREAKING NEWS

“Rama s’del në publik prej 4 ditësh”/ Gazetari ngre dyshime të forta: Ishte i ftuar edhe në një eveniment sportiv, por...

“Rama s’del në publik prej 4 ditësh”/ Gazetari ngre
x
BREAKING NEWS

“Do bëj revolucion…”/ Avokati zbulon shifrën marramendëse: Ja sa miliona euro duhet të kthejë familja Berisha

“Do bëj revolucion…”/ Avokati zbulon shifrën
x
BREAKING NEWS

“Jo vetëm Rama”/ Gazetari plas deklaratën e bujshme: McGonigal ka takuar edhe politikanë të tjerë, mes tyre edhe...

“Jo vetëm Rama”/ Gazetari plas deklaratën e bujshme:
x
BREAKING NEWS

Luftë në kufi më Shqipërinë? Ish-kryeministri bullgar bën paralajmërimin e fortë dhe zbardh planin e presidentit rus: Putin po përgatit një konflikt të frikshëm në...

Luftë në kufi më Shqipërinë? Ish-kryeministri bullgar
x
BREAKING NEWS

"Është një kërcënim global"/ Ngrihet alarmi: Një ngjarje katastrofike do të godasë botën në 2 vjet

"Është një kërcënim global"/ Ngrihet alarmi:
x
BREAKING NEWS

“Ka surpriza”/ Gazetari plas deklaratën ‘bombë’: Rama nuk pritet më zyrtarisht në Shtëpinë e Bardhë

“Ka surpriza”/ Gazetari plas deklaratën
x
BREAKING NEWS

U prangosën për trafik droge mes Shqipërisë dhe Italisë, GJKKO konfirmon masat e sigurisë për 15 të arrestuarit. Zbardhet vendimi

U prangosën për trafik droge mes Shqipërisë dhe
x
BREAKING NEWS

Kërcënohet me jetë Artan Hoxha pasi nxori audio-përgjimin nga masakra e “21 janarit”, gazetari zbulon prova të reja, rëndohen pozitat e Sali Berishës

Kërcënohet me jetë Artan Hoxha pasi nxori audio-përgjimin
x

Aktualitet

Emrat/ Çfarë po ndodh në burgun e Peqinit, dhunohen policët

Emrat/ Çfarë po ndodh në burgun e Peqinit, dhunohen

Një revoltë ka ndodhur ditën e sotme në burgun e Peqinit, ku tre të burgosur kanë goditur punonjësit e policisë në burgun e Peqinit.

Mësohet se të burgosurit që janë rebeluar në këtë burg janë Kastriot Likja, Arlind Daja, Kreshnik Ibraliu.

Të tre këta të burgosur nuk iu janë bindur urdhrave të policisë dhe në momentin që policia ka ndërhyrë, ata i kanë dhunuar.

Të dënuarit janë vënë nën akuzë të re krahas akuzave për të cilat ishin arrestuar.

Konkretisht, Kastriot Likja, akuzohet për “Rebelimi i të dënuarve“ , “Goditje për shkak të detyrës ” , “Plagosje e lehtë me dashje” dhe “Kundërshtimi i punonjësit që kryen një detyrë shtetërore ose shërbim publik”.

Arlind Daja akuzohet për “Rebelimi i të dënuarve  “dhe “Kundërshtimi i punonjësit që kryen një detyrë shtetërore ose shërbim publik”.

Kreshnik Ibraliu akuzohet për “Rebelimi i të dënuarve  “dhe “Kundërshtimi i punonjësit që kryen një detyrë shtetërore ose shërbim publik”.

Materialet i kaluan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Elbasan .

 

Më të lexuarat