BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh me “ushtaret” besnike të kryeministrit Rama, Balluku dhe Kumbaro, SPAK sekuestron telefonat e vartësve të tyre, zbardhen detajet e forta

Çfarë po ndodh me “ushtaret” besnike të
x
BREAKING NEWS

Dosja Rama, a u pyet kryeministri shqiptar nga një prokuror dhe një zyrtar i FBI në New York dhe koeçidenca fatkeqe e pranimit të fajit nga McGonigal për aferat e shefit të qeverisë

Dosja Rama, a u pyet kryeministri shqiptar nga një prokuror dhe një
x
BREAKING NEWS

Evi Kokalari zbardh të vërtetën e dosjes së Ilir Metës në FBI, nuk ka lidhje me atentatin ndaj Tom Doshit, ja prapaskenat që ka luajtur Sali Berisha

Evi Kokalari zbardh të vërtetën e dosjes së Ilir Metës
x
BREAKING NEWS

Edi Rama i fali Samir Manes 57 mijë metër 2  me vetëm 1 euro  dhe 165 mijë metër ndërtim, ja si kryeministri i shkaktoi shtetit shqiptar 30 deri në 40 milionë euro humbje vetëm për interesat e oligarkut më të madh në Shqipëri

Edi Rama i fali Samir Manes 57 mijë metër 2  me vetëm 1 euro
x
BREAKING NEWS

SPAK gati goditjen e madhe për politikanët e përfshirë në korrupsion dhe vrasje, Altin Dumani vihet në lëvizje, ja kush janë “dosjet e nxehta”që po zien vendi

SPAK gati goditjen e madhe për politikanët e përfshirë
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela zbardh të fshehtat e zgjedhjeve në Kukës: Ja kush ia dha goditjen e madhe në prapaskenë Sali Berishës dhe çfarë e pret në vijim ‘non gratën’

Spartak Ngjela zbardh të fshehtat e zgjedhjeve në Kukës: Ja kush
x
BREAKING NEWS

Petro Koçi: Ja provat që zhduku Sali Berisha për të mbuluar masakrën e ‘21 Janarit’ dhe skema që ndoqi për të fshehur gjurmët te afera e ‘Gërdecit’, roli i Shkëlzenit dhe dëshmia që e fundos

Petro Koçi: Ja provat që zhduku Sali Berisha për të
x
BREAKING NEWS

Censusi si anketë e Neptunit për oferta elektroshtepijakesh, a e ka shtuar oligarku Samir Mane listën e pyetjeve për shqiptarët?

Censusi si anketë e Neptunit për oferta elektroshtepijakesh, a e ka
x

Aktualitet

EMRI/ Ishte deportuar edhe më parë, shqiptari kapet sërish me drogë në Angli! Si tentoi t’i shpëtonte policisë, thyen kyçin e dorës dhe...

EMRI/ Ishte deportuar edhe më parë, shqiptari kapet sërish me

Një shtetas shqiptar është arrestuar në Mbretërinë e Bashkuar, pasi ju gjetën më shumë se 100 bimë kanabis në shtëpi në Southampton.

Lajmin e kanë bërë të ditur mediat e huaja, sipas të cilave shqiptari rezulton i dëbuar më parë nga Britania e Madhe.

Bëhet fjalë për Migen Elezi, u kap duke u kujdesur për bimët të cilat arrinin vlerën e 66,000 paundve britanikë në pronën në Sirdar Road, Portsëood.

Policia ishte informuar për fabrikën e kanabisit dhe rrethoi ndërtesën me oficerë duke përdorur një sharrë në përpjekjet e tyre për të hyrë brenda shtëpisë.

Elezi u përpoq të arratisej, u ngjit në çati dhe u hodh, thyeu kyçin e dorës, por përsëri u përpoq të vraponte derisa policia arriti ta kapte.

Policia zbuloi 6 dhoma që përdoreshin për rritjen e kanabisit me ventilim, plumba me fuqi të lartë dhe sasi të plehrave dhe kimikateve të gjetura.

Shtëpia kishte gjithashtu një dhomë gjumi me ushqim dhe një furçë dhëmbësh me ADN-në e Elezit në të.

Elezi, i cili më parë ishte burgosur dhe deportuar për trafik droge në rrugët e Brighton, pranoi se prodhonte një drogë të klasit B.

Sakaq, Elezi u dënua me 16 muaj burg. Gjykatësi e paralajmëroi atë se dënimet e tij do të bëhen “gjithnjë e më të mëdha” nëse nuk “heq dorë”.

“Ju lutemi mendoni shumë seriozisht për të ardhmen tuaj”, e paralajmëruan gjykatësit.

Gjithashtu u dha një urdhër për konfiskimin dhe asgjësimin e të gjithë drogës dhe mjeteve të drogës të sekuestruara në bastisjen e të dielës, 4 shtator 2022.

Më të lexuarat