Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Emri+ Video/ I maskuar dhe me thikë në dorë i grabiti shitëses xhiron ditore, arrestohet 19-vjeçari

Postuar: 14/09/2018 - 14:16

Zbardhet ngjarja e ndodhur më 28 shkurt 2018, ku tek sheshi “Shqiponja” një person i maskuar nën kërcënimin e një thike i vodhi shitëses së një kioske xhiron ditore.

Identifikohet, kapet dhe arrestohet nga Policia autori i dyshuar i vjedhjes me dhunë, Xhesion Kasaj, 19 vjeç .

Shërbimet e Policisë të Komisariatit Nr.6, në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë, në sajë të një pune të miroganizuar hetimore bën identifikimin, kapjen dhe arrestimin e shtetasit :

- Xhesion Kasaj, 19 vjeç, banues në Përmet.

Ky shtetas më datë 28 shkurt 2018, në një kioskë tek sheshi “Shqiponja”, nën kërcënimin e një thike i ka vjedhur me dhunë xhiron ditore shtetases E. B., (shitëse).

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë në ngarkim të shtetasit të lartpërmendur për veprën penale “Vjedhje me dhunë”.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 1

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 15/11/2018 - 08:38

Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat ka nisur hetimet për zv/ drejtoreshën e përgjithshme të Policisë së Shtetit Aida Hajnaj, pasi ka qenë në krye të komisionit që monitoroi testimin për oficerët e policisë q

Postuar: 15/11/2018 - 08:17

Drejtori  i përgjithshëm  i  Policisë së Shtetit, Ardi Veliu anuloi dhe urdhrin e

Postuar: 15/11/2018 - 07:56

Qyteti i Shkodrës u trondit ditën e djeshme nga një tjetër vrasje.Fatos Ferracaku u ekzekutu

Postuar: 15/11/2018 - 07:33

Policia e Shtetit mëngjesin e djeshëm ka publikuar fotot dhe të dhënat e tetë personave më të rre

Postuar: 15/11/2018 - 07:31

Duket sikur nuk do kenë fund atentatet në qytetin e Shkodrës.

Postuar: 15/11/2018 - 07:18

Pas sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit të enjten është i lartë rrezi

Postuar: 15/11/2018 - 07:12

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një fshat të Lushnjës.Sipas Policisë Vendore, mësohet se Th.