BREAKING NEWS

Tragjedia e Gërdecit/ Humbi djalin vetëm 7 vjeçar, Zamira Durda me akuza të forta: Ma ka vrarë shteti, sot do të mbushte 22 vjeç

Tragjedia e Gërdecit/ Humbi djalin vetëm 7 vjeçar, Zamira Durda
x
BREAKING NEWS

Protesta e thirrur nga Sali Berisha, habit Gazment Bardhi, zbulon nëse do të jetë i pranishëm

Protesta e thirrur nga Sali Berisha, habit Gazment Bardhi, zbulon nëse do
x
BREAKING NEWS

Nuk përmbahet Bushati, ‘shpërthen’ keq ndaj Bardhit: Zara të Ramës, mos u fshihni pas fustanit të Alibeajt

Nuk përmbahet Bushati, ‘shpërthen’ keq ndaj Bardhit: Zara
x
BREAKING NEWS

Përmendja e Ramës në çështjen “McGonigal”/ Berisha jep lajmin, zbulon lëvizjen e radhës: Shqipëria vërshon drejt Tiranës, ja DATA

Përmendja e Ramës në çështjen
x
BREAKING NEWS

Plas keq në studio, Bushati shpërthen keq ndaj Gaz Bardhit: Deputetë pa sens protagonizmi dhe identitet politik

Plas keq në studio, Bushati shpërthen keq ndaj Gaz Bardhit:
x
BREAKING NEWS

Hetimi për skandalin “McGonigal”, gazetarja Hoxha zbardh prapaskenat: Duket sikur historitë përsëriten me personazhe të ndryshme

Hetimi për skandalin “McGonigal”, gazetarja Hoxha zbardh
x
BREAKING NEWS

Misteri i heshtjes/ Pse nuk flet Basha për skandalin e Ramës me ish-zyrtarin e FBI? Habit me përgjigjen Gazment Bardhi

Misteri i heshtjes/ Pse nuk flet Basha për skandalin e Ramës me
x
BREAKING NEWS

Dosje për Ramën? ‘Zbërthehet’ Gazmend Bardhi: Ja çfarë çova në SPAK

Dosje për Ramën? ‘Zbërthehet’ Gazmend Bardhi: Ja
x

Aktualitet

Emri/ Vrau të moshuarin në sy të gruas, gjykata merr vendimin drastik për shqiptarin

Emri/ Vrau të moshuarin në sy të gruas, gjykata merr vendimin

Itali- Dënohet me burgim të Përjetshëm shqiptari në Itali.

Paulin Meçaj, 32-vjeçari shqiptar i cili një vit më parë i mori jetën ish-bankierit italian Giovanni Caramuscio, është dënuar ditë ne sotme me burgim të përjetshëm.

Të njëjtin dënim ka marrë dhe bashkëpunëtori i Meçajt, Andrea Capone, nën akuzë për vrasje me dashje, grabitje me pasoja të rëndë dhe armëmbajtje pa leje.

Ngjarja e rëndë ndodhi teksa viktima ishte duke tërhequr para nga një bankomat në qytetin e Leçes, Itali, në sy të gruas së ish-bankierit 69-vjeçar. Shqiptari dhe bashkëpunëtori i tij tentuan t’i vidhnin paratë 69-vjeçarit por pasi hasën në rezistencë, e qëlluan atë me armë duke i marrë jetën.

Të dy autorët e krimit të rëndë gjatë procesit gjyqësor, fillimisht me një letër dhe më pas verbalisht në sallën e gjyqit, i kanë kërkuar falje familjes së viktimës.