BREAKING NEWS

"Europa do të ketë mjaftueshëm gaz"/ Merr fund "makthi" rus, Von der Leyen jep lajmin fantastik

"Europa do të ketë mjaftueshëm gaz"/ Merr fund
x
BREAKING NEWS

Covid-19 ende nuk ka përfunduar, Ministria e Shëndetësisë zbulon se çfarë po ndodh në vend

Covid-19 ende nuk ka përfunduar, Ministria e Shëndetësisë
x
BREAKING NEWS

Njihet si "fuqi baruti"! Ekspertët amerikanë japin paralajmërimin, zbulojnë planet e Putinit për Ballkanin

Njihet si "fuqi baruti"! Ekspertët amerikanë japin
x
BREAKING NEWS

Bordi i Transparencës ndryshon sërish çmimet, ja sa do shitet nafta, benzina dhe gazi

Bordi i Transparencës ndryshon sërish çmimet, ja sa do shitet
x
BREAKING NEWS

Mediat malazeze tronditin politikën shqiptare, Sali Berisha “syri” i Moskës në Tiranë, ja kush është oligarku rus që ka shpërndarë para në Shqipëri dhe ka bashkëpunuar me kreun e “Foltores”

Mediat malazeze tronditin politikën shqiptare, Sali Berisha
x
BREAKING NEWS

7 besnikë të Sali Berishës me dosje spiuni pritet të përjashtohen nga politika, kreu i “Foltores” nis kërcënimet ndaj deputetëve të PD që kanë paralajmëruar votimin e nismës së dekomunistizimit

7 besnikë të Sali Berishës me dosje spiuni pritet të
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim mesazh Ramës, deklaron se institucionet shqiptare janë të dobëta dhe asgjë nuk është e garantuar, kërkon nga qeveria që të zgjedhë se cilën rrugë do ndjekë, me Perëndimin apo me Lindjen

Yuri Kim mesazh Ramës, deklaron se institucionet shqiptare janë
x
BREAKING NEWS

Prag lufte, ndizet “fuçia e barutit” që mund ta hedhë në erë Evropën, Dodik kërkon të instalojë në Ballkan skemën që po përdor Vladimir Putini në Ukrainë

Prag lufte, ndizet “fuçia e barutit” që mund ta
x

Aktualitet

“Erdhi malli i mire, erdhi….”, Artan Hoxha publikon foton që po qarkullon me shpejtësi, zbulon ngjarjen e pazakontë me të cilën është përballur

“Erdhi malli i mire, erdhi….”, Artan Hoxha publikon foton

Gazetari Artan Hoxha, me anë të një postimi në rrjetin e tij social ‘Facebook’, ka publikuar një foto të karkalecave të ardhur nga Ekuadori që shiten për të freskët në restorante.

Postimi i plotë i Artan Hoxhës:

Erdhi ”malli” i mire, erdhi….

Karkalec i freskët taze, nga Ekuadori…

“Kemi karkalec te freskët taze, i sapo dale nga deti”,-me thote gjithe siguri dhe garanci kamarieri.

Mire qe nuk përtova dhe u futa vetë ne guzhinë.

Te drejte kishte mavriu, i sapo dale jo nga deti por nga oqeani fare.

Por puna eshte se e kane kapur dy oqeane larg, as ne Atlantik jo, por ne oqeanin Paqesor.

“Degjo djale - i thashe, - ky vertete ka dale nga deti, por ka dale nga konteineri i ardhur me det pasi ka bere nje muaj rruge nga porti Guayaquilit ne Ekuador deri ne Durres”.

Edhe pse ne fakt per cilesine e karkalecit nuk genjeu. Çfare vjen nga Ekuadori me konteiner, eshte e garantuar qe ka cilesi mbi 93-94%.