Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Erëra dhe dallgë të fuqishme/ Vonohet trageti i linjës Vlorë-Brindisi, DPD: Të merren masa urgjente

Postuar: 11/02/2019 - 10:33

Për shkak të erës së fortë, trageti i linjës Vlorë-Brindisi është njoftuar se do të mbërrijë në mesditë dhe jo në orarin zyrtar. 07:00.

Në portin e Vlorës aktualisht era gjeneron dallgëzim të lartë, ndërsa lundruese janë në rad.

Kapiteneria e portit Vlorë ka njoftuar të gjithë qytetarët që disponojnë mjete lundruese, ti sigurojnë ato.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/08/2019 - 19:17

Kryeministri Rama ka reaguar pas nisjes me urgjencë për në Turqi të vajzës 15 vjeçare nga Fushë Kruja

Postuar: 19/08/2019 - 19:08

Familja spanjolle Galdón u sulmua nga pronari i restorantit 'Panorma' në Porto Palermo, M

Postuar: 19/08/2019 - 18:52

Nëse mendoni se i nxehti ekstrem kaloi, gaboheni!

Postuar: 19/08/2019 - 18:46

Një aksident i rëndë është shënuar ditën e sotme në fshatin Peshkëpi, në aksin rrugor Kotë-Vlorë

Postuar: 19/08/2019 - 18:35

Policia në Kremona të provincës së Lombardisë ka arrestuar një shqiptar 28 vjeç, pasi ai akuzohet

Postuar: 19/08/2019 - 18:28

Burimet thonë se drejtori i burgut "313", Maksim Hamitaj, dyshohej se kishte kryer disa

Postuar: 19/08/2019 - 18:00

Ngjarja skandaloze ku u përfshi në konflikt pronari i restorantit ‘’Panorma’&rs