BREAKING NEWS

COVID në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë jep njoftimin e rëndësishëm: Çfarë ka ndodhur në 24 orët e fundit

COVID në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë jep
x
BREAKING NEWS

“Lufta e Tretë Botërore ka nisur tashmë”, figura e njohur ruse lëshon alarmin: Katastroftë bërthamore...

“Lufta e Tretë Botërore ka nisur tashmë”, figura e
x
BREAKING NEWS

'Fluturon' përsëri nafta dhe gazi/ Bordi i Transparencës ndryshon sërisht çmimet, ja sa do të shiten karburantet

'Fluturon' përsëri nafta dhe gazi/ Bordi i
x
BREAKING NEWS

Kreu i SPAK paralajmëron arrestime të bujshme në radhët e të korruptuarve, zbulon se prokurorët specialë dhe agjentët e BKH po bashkëpunojnë me 20 skuadra të përbashkëta hetimore nga vendet e BE

Kreu i SPAK paralajmëron arrestime të bujshme në radhët e
x
BREAKING NEWS

Nga pezullimi i “Air Albania”, tek tërheqja e mjekëve në spitalin e Fierit dhe mbajtja peng e Xhamisë së Namazgjasë, si ndryshoi qëndrim Edi Rama për gylenistët pasi Erdogan filloi të tërhiqte investimet në Shqipëri

Nga pezullimi i “Air Albania”, tek tërheqja e mjekëve
x
BREAKING NEWS

Ja 5 qokat e Edi Ramës për Erdoganin, nga masakrimi i shkollave të Gylenit, te blerja e dronëve 40 milionë euro nga dhëndri i Sulltanit turk

Ja 5 qokat e Edi Ramës për Erdoganin, nga masakrimi i shkollave
x
BREAKING NEWS

Ndryshon qëndrimi amerikan për njeriun e Malit me Gropa, Yuri Kim vizitë blic te spiuni Ilir Metaj, ish-Presdeinti distancohet nga “non grata” Sali Berisha

Ndryshon qëndrimi amerikan për njeriun e Malit me Gropa, Yuri Kim
x
BREAKING NEWS

Nis “gjuetia” për paratë e pista në Shqipëri, ndërkombëtarët ngrenë siparin e arrestimeve në nivel politik, asistenca e BE që do të sjellë “tërmet” në politikën shqiptare

Nis “gjuetia” për paratë e pista në Shqipëri,
x

Aktualitet

Ervin Karamuço: Kam qenë i pari që kam kërkuar dorëheqjen e Ardi Veliu, ja pse

Ervin Karamuço: Kam qenë i pari që kam kërkuar

Vrasja e mjekut Pjerin Xhuvani 4 ditë para zgjedhjeve të 25 prillit 2021 ishte në fokus të emisionit të sotëm “Open”, nisur nga arrestimi i dy zyrtarëve të lartë të policisë dhe detajeve të tjera nga dosja hetimore që janë bërë publike. Por ndërkohë është diskutuar dhe deklarata e ish-drejtorit të Përgjithshëm të Policisë Ardi Veliu për këtë ngjarje që rezulton e rreme. Por pse gënjeu Ardi Veliu?

Profesori i kriminalistikës Ervin Karamuço tha se ka kërkuar dorëheqjen e tij që prej vrasjes së oficerit të policisë në Lezhë dhe se ngjarjet e tjera kanë ardhur si kronologji.

“Kur ka ndodhur ngjarja e Lezhës që u vra oficeri i policisë unë kam qenë nga të parët që kam dalë dhe kam thënë që drejtori i policisë së Shtetit duhet të japë dorëheqjen, duhet të largohet. Ishin ngjarje të përsëritura që u mbivendosën, të cilat ky njeri nga niveli drejtues strategjik nuk po ia dilte dot. Se për çfarë arsye nuk e di. Kronologji janë. Ne e kemi marrë vesh vetëm pas 4 ditësh që këta kishin gënjyer. Ku balancohet morali me të gjithë ato ngjarje që ndodhën”, tha Karamuço.

 

Më të lexuarat