BREAKING NEWS

E rëndë, plagoset me armë zjarri një i mitur në Pukë

E rëndë, plagoset me armë zjarri një i mitur në
x
BREAKING NEWS

“Mu shkrep arma pa dashje”, plagosi shokun, jepet vendimi për efektin e FNSH

“Mu shkrep arma pa dashje”, plagosi shokun, jepet vendimi për
x
BREAKING NEWS

Tymi ‘pushton’ qiellin, çfarë po ndodh në gadishullin e Karaburunit

Tymi ‘pushton’ qiellin, çfarë po ndodh në
x
BREAKING NEWS

Pas finales së madhe të Conference League, kryeministri Rama falenderon publikisht...: Këta i zbardhen faqen Shqipërisë

Pas finales së madhe të Conference League, kryeministri Rama
x
BREAKING NEWS

“Opozita fshihet pas një copë letre”/ Balla i përgjigjet ‘flakë për flakë’ Alibeajt, ‘thumbon’ ashpër edhe Ilir Metën: PS ka vetëm një kusht për zgjedhjen e Presidentit të ri!

“Opozita fshihet pas një copë letre”/ Balla i
x
BREAKING NEWS

“Jemi gati deri në 12 të natës”/ Alibeaj flet për emrin e Presidentit të ri të vendit dhe i dërgon mesazhin e fortë socialistëve: PS i iku marrëveshjes, ne i qëndrojmë!

“Jemi gati deri në 12 të natës”/ Alibeaj flet
x
BREAKING NEWS

Nxehet situata në selinë blu, zbulohet lëvizja që po përgatit Sali Berisha për të nxjerrë ‘jashtë loje’ Alibeajn dhe mbështetësit e tij, ja çfarë pritet të ndodhë në orët në vijim

Nxehet situata në selinë blu, zbulohet lëvizja që po
x
BREAKING NEWS

Zhduket pa asnjë gjurmë 29-vjeçari në Tiranë, Klodiana Lala zbulon lidhjen e tij me të ekzekutuarin Can Kariqin, mikun e ngushtë të Ervis Martinajt (EMRI+FOTO)

Zhduket pa asnjë gjurmë 29-vjeçari në Tiranë,
x

Aktualitet

Ervin Karamuço zbulon historikun: Shqiptarët me Amerikën Latine i prezantoi Ndranghetta

Ervin Karamuço zbulon historikun: Shqiptarët me Amerikën Latine

Eksperti i kriminologjisë, Ervin Karamuço, ka folur për shqiptarët e përfshirë në botën e krimit.

Teksa tregoi historikun e lidhjes së shqiptarëve me Amerikën Latine, Karamuço u shpreh se me kontinentin tjetër shqiptarët i lidhi mafia kalabreze, Ndranghetta.

“Ne na ka prezantuar në Amerikën Latine Ndranghetta. Pse ajo? Se në 2007 pati një masakër në Gjermani me 6 veta. U ngrit alarmi për Ndranghetta-n për kalimin e drogës në Europë. Ndranghetta filloi të fuste palët e treta. Kush ishin më kompetitivët? Vendet në tranzicion. Shqipëria. Por nuk jemi prezantuar atje si shqiptarë, por si ballkanas. Prandaj jemi më të fuqishëm atje sot. Këta janë oficerë kontakti, që kryejnë marrëveshjet. Ka raste që ai nuk e di që është në rrezik,” tha Karamuço.

Më të lexuarat