Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Është cilësuar një ndër kriminelët më të rrezikshëm, ky është rusi që dyshohet se fshihet në Shqipëri (Detajet+FOTO)

Postuar: 21/05/2019 - 18:07

Një shtetas rus i përfshirë në krime të shumta dyshohet se fshihet në Shqipëri.Lajmin e bën të ditur portali rus “Crime Russia”, sipas të cilit javën e kaluar, Gjykata e Rrethit Tverskoy të Moskës vendosi të arrestojë Revaz Kakhmazov (i njohur edhe si Rezo Lotkinsky), 44 vjeç.

Më parë, ai ishte vendosur në listën e të kërkuarve ndërkombëtar nën akuza për grabitje të kryera si pjesë e një grupi kriminal të krimit të organizuar.Sipas Departamentit të Hetimeve të Ministrisë së Punëve të Brendshme të Rusisë, ai u nderua nga banorët e ‘kolonive’, kryesisht nga ata që akuzoheshin për mashtrim dhe trafik droge, përmes besnikëve në burgjet e vendosura në Moskë, në Tartaristan dhe Primorye.
 
Në total, hetuesit identifikuan 21 episode të zhvatjes me 20 viktima. Në të njëjtën kohë, bashkëpunëtorët e Rezo Lotkinsky janë rreth 18 persona.
 
Dihet se tani Kakhmazov fshihet nën emrin e Revaz Mendeki. Hetuesit nuk e përjashtojnë ai që hajduti mund të fshihet në Shqipëri, pasi ka shtetësi.
 
Autoritetet ruse e kanë shpallur në kërkim dhe nëse do të kapet, ai rrezikon mbi 15 vite burg, që sugjeron se ai ka “zënë një pozicion më të lartë në hierarkinë kriminale”.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/09/2019 - 18:03

Lëkundjet e tërmetit të ditës së shtunë shkaktuan dhe polemika për shkallën e vlerësimit, në Rihter apo në ballë.Në momentet e para të lëkundjes në media u qarkullua lajmi se lëkundjet sizmike ishin 5,8 të shkallës Ri

Postuar: 22/09/2019 - 17:48

24 orë pas tërmetit të fuqishëm që goditi vendin, është mbledhur shtabi i Emergjencave Civile të

Postuar: 22/09/2019 - 16:49

Një ditë pas tërmetit të fuqishëm, i cili tronditi Shqipërinë, vijon të raportohen dëme të shumta

Postuar: 22/09/2019 - 16:40

Tërmetet e djeshme në vend sollën dëme të shumta materiale.Në këto foto të bëra në fshatin Zhurje

Postuar: 22/09/2019 - 16:09

Tërmet i fuqishëm që ka tronditur dje Shqipërinë ka lënduar shumë persona dhe ka dëmtuar banesa e

Postuar: 22/09/2019 - 15:53

Në studion e Report Tv, sizmiologu Rrapo Ormeni, ka deklaruar se vendi nuk do të përballet me një

Postuar: 22/09/2019 - 15:47

Ekspertët thonë se në rastet e tërmeteve me magnitudë mbi 5 ballë, mundësia e pasgoditjeve është