BREAKING NEWS

Si ndodhi plagosja në Tiranë, policia jep detaje për ngjarjen

Si ndodhi plagosja në Tiranë, policia jep detaje për ngjarjen
x
BREAKING NEWS

'Kërcet' thika në Tiranë, dalin detajet e para

'Kërcet' thika në Tiranë, dalin detajet e para
x
BREAKING NEWS

Andi Bushati i kthehet Belind Këlliçit: Me frazën e fundit më tmerrove

Andi Bushati i kthehet Belind Këlliçit: Me frazën e fundit
x
BREAKING NEWS

Andi Bushati ka dy fjalë për Këlliçin dhe i tregon "skenarin" e fushatës: Më duket masë joshëse, sepse përballë një kandidati të pushtetshëm mediatikishit...

Andi Bushati ka dy fjalë për Këlliçin dhe i tregon
x
BREAKING NEWS

"E vrau me thikë, ai me pistoletë", flet dëshmitari i sherrit me dy viktima në Kavajë

"E vrau me thikë, ai me pistoletë", flet dëshmitari i
x
BREAKING NEWS

Të shtëna me dy të vdekur në Kavajë, policia nxjerr detaje për identitetin e tyre: Viktimat kishin ndryshuar emrat

Të shtëna me dy të vdekur në Kavajë, policia nxjerr
x
BREAKING NEWS

Ishin përplasur fizikisht ditë më parë, dalin detaje të reja nga të shtënat në Kavajë, ku humbën jetën dy persona

Ishin përplasur fizikisht ditë më parë, dalin detaje
x
BREAKING NEWS

Tronditet Shqipëria/ Dy të vdekur në Kavajë, një në Elbasan dhe një në Mat, ç’po ndodh në vend?

Tronditet Shqipëria/ Dy të vdekur në Kavajë, një
x

Aktualitet

“Çështja e Ervis Martinaj një telenovelë”/ Eksperti i kriminalistikës bën deklaratën e fortë dhe zbardh prapaskenat: Ja çfarë interesash politike fshihen pas kësaj ngjarje

“Çështja e Ervis Martinaj një telenovelë”/

Eksperti i kriminalistikës Fatjon Softa e konsideron historinë e Ervis Martinajt si një telenovelë, e cila duhet të marrë fund.

Ai shprehet se Drejtori i Policisë së Shtetit, Muhamet Rrumbullaku duhet të ndryshojë metodologjinë e punës, ku sipas Softës hetimi nuk duhet të fokusohet vetëm tek Martinaj, por edhe tek aktivitetet e tij, duke nisur nga lidhjet me botën e krimit e deri tek marrëdhëniet e tij me politikës, si dhe duhen hetuar edhe personat e afërt të tij.

Më tej ai u shpreh se prapa aktivitetit të Martinajt fshiheshin interesa poltike.

“Kjo është vërtetë telenovelë. Por janë shumë Martinaj në këtë vend që nuk kanë të njëjtën zhurmë, por kryejnë të njëjtin aktivitet. Gjithçka tjetër që është e nëndheshme qarkullon, lëviz e merret me gjallesa të tjera por është kthyer në telenovelë se krijohen aludime. Prapa aktivitetit që ka pasur fshihen interesa të mëdha. Ka pasur luftë mes pozitës dhe opozitës por zgjidhja e këtij problemi patjetër duhet të jetë sukses i policisë. Gjetja e këtij rasti nuk është vetëm fiziku por edhe aktiviteti. Duhet të gjenden lidhjet me politikën, me strukturën e policisë, me bizneset e tij, me lojërat e fatit. Pra nuk duhet të përqendrohen hetimet vetëm tek ai, por edhe tek personat që e rrethojnë”, tha Softa në intervistë televizive.