BREAKING NEWS

“Ju heqim non gratat”/ Skandali i McGonigal, "bomba" nga Milaim Zeka: Ja premtimi për Gjykatën e Hagës

“Ju heqim non gratat”/ Skandali i McGonigal, "bomba" nga
x
BREAKING NEWS

Sherr mes disa të rinjve në një lokal, raportohet për të plagosur

Sherr mes disa të rinjve në një lokal, raportohet për
x
BREAKING NEWS

Ngjarja tronditëse në Gramsh, flet kryeplaku i fshatit: Jemi të shokuar, na ka lënë pa fjalë

Ngjarja tronditëse në Gramsh, flet kryeplaku i fshatit: Jemi të
x
BREAKING NEWS

Autori pastroi gjakun dhe mbuloi trupat e viktimave, zbardhen detaje të reja për ngjarjen e rëndë në Gramsh

Autori pastroi gjakun dhe mbuloi trupat e viktimave, zbardhen detaje të
x
BREAKING NEWS

E rëndë/ I riu u ther me thikë në 2 të mëngjesit te Sheshi Skënderbej, policia del me thirrjen e rëndësishme për qytetarët

E rëndë/ I riu u ther me thikë në 2 të mëngjesit
x
BREAKING NEWS

Sëmuret Edi Rama, kryeministri mungon në eventin e rëndësishëm, zbardhen me shpejtësi detajet

Sëmuret Edi Rama, kryeministri mungon në eventin e
x
BREAKING NEWS

Tragjedia në Gramsh/ Hapen dyert e mortit në shtëpitë e viktimave, fqinji rrëfen situatën mes vëllezërve

Tragjedia në Gramsh/ Hapen dyert e mortit në shtëpitë e
x
BREAKING NEWS

Gazetari Robert Papa zbulon arsyen pse SHBA nuk e shpall dot non grata Edi Ramën: Është një goditje e madhe

Gazetari Robert Papa zbulon arsyen pse SHBA nuk e shpall dot non grata Edi
x

Aktualitet

Çështja e inceneratorëve/ “E pajustifikueshme”, ironizon gazetari Kikia: Do i bëja me qejf 2 vite burg për 30 mln euro

Çështja e inceneratorëve/ “E pajustifikueshme”,

Gazetari Mentor Kikia, ka komentuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Open”, në lidhje me aferën e inceneratrëve, ku është shprehur se inceneratorët janë të lidhur me aferën e evazionit në tërësi, por se përfshirja në këtë skemë edhe e inceneratorëve, e rrit peshën e aferës.

“Kemi të bëjmë me dy ngjarje, afera e evazionit në tërësi dhe kjo nuk është hera e parë, më herët kanë shkuar në dyert e drejtësisë rrjete të tëra kompanish fiktive ku përfitonin rimbursimin e TVSH. E reja në këtë histori është përfshirja edhe e inceneratorëve dhe implikimi i tyre merr një tjetër peshë si ngjarje edhe pse edhe pa këtë është një ngjarje e rëndë.

Këtu kupton që ka ende për të ndodhur, duhet të presim nga organet e drejtësisë. Duhet vënë para një çështje tmerrësisht e rëndë që në rastin më të mirë mund të ketë ndodhur si pasojë e paaftësisë së institucioneve shqiptare dhe në rastin e keq nga bashkëpunimi. Afera është më shumë se e rëndë dhe nuk mund të justifikohet veshja me mantel politik.

Ata të aferës së parë janë dënuar për evazion. Të gjithë do të ishim gati të shkonim në burg për 2 vjet për aq sasi parash. Kush nuk do të donte 30 mln dollarë për 2 vite burg?”, tha ai.