Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Faleminderit Zoti im!”/ Avokati shqiptar i shpëton vdekjes 9 minuta para shembjes së urës në Genova

Postuar: 14/08/2018 - 13:55

Një urë e madhe është rrëzuar pranë qytetit italian të Genovës. Ura, rreth 100 metra e gjatë, është pjesë e autostradës A10.

Mediat lokale në Genova flasin për të paktën dhjetëra të vdekur dhe dhjetëra të plagosur nga rrëzimi i urës Morandi. Kësaj tragjedie i ka shpëtuar për mrekulli, avokati i njohur Saimir Vishaj. Lajmin e bën me dije vetë avokati përmes një postimi në rrjetet sociale ku shkruan se sapo kaloi ai, 9 minuta më pas u shemb edhe ura.

“Faleminderit Zoti im..mbas 9 min ndodhi tragjedia këtu në Genova...” shkruan Vishaj duke ndarë edhe fotot.

Aktualisht, të paktën 200 zjarrëfikëse po luftojnë për të shpëtuar çfarë të mundin ndërkohë që vendi është rrethuar nga forcat e policisë dhe ambulancat.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 15/09/2019 - 23:20

Kjo javë që lamë pas ishte kryesisht me  mot të qëndrueshëm. Por ditët në vijim, do të sjellin rrebeshe shiu, duke nisur nga  pjesa e dytë e javës. Ja parashikimi i motit:

Postuar: 15/09/2019 - 22:59

Zjarret janë shndërruar në një problem shqetësues në mbarë vendin duke ngritur alarmin si për shk

Postuar: 15/09/2019 - 22:34

Nesër shënohet dita e parë e vitit të ri shkollor 2019 – 2020 në mbarë vendin.

Postuar: 15/09/2019 - 22:01

Është ndarë nga jeta ish-gjenerali Rrahman Parllaku.

Postuar: 15/09/2019 - 21:39

Analisti gjerman, Bodo Weber, anëtar i Këshilli të Politikave të Demokratizimit në Berlin, parash

Postuar: 15/09/2019 - 21:32

7 shoferë kamionësh të cilët vepronin në nxjerrjen e gurëve dekorativ në Malin e Tomorrit janë sh

Postuar: 15/09/2019 - 21:26

Një aksident ka ndodhur në Kavajë mbrëmjen e sotme.