BREAKING NEWS

Mjekësia në zi/ Ndahet nga jeta mjeku i njohur shqiptar, kolegët e tij japin lajmin e trishtë: Humbje e madhe! (EMRI+FOTO)

Mjekësia në zi/ Ndahet nga jeta mjeku i njohur shqiptar, kolegët
x

Aktualitet

Çfarë do të ndodh me kufizimin e orarit? Brataj shuan kureshtjen e shqiptarëve

Çfarë do të ndodh me kufizimin e orarit? Brataj shuan

Shefi i përgjithshëm i Qendrës Kombëtare të Urgjencës Mjekësore, Skënder Brataj është shprehur se për dy ditë nuk ka pasur asnjë të shtruar në spitalin infektiv, ndërkohë që ka pasur shtrime në spitalet rajonalë.

Sa i përket lehtësimit masave në fundjavë siç është folur,Brataj tha se lehtësimi i masave do të nisë gradualisht, por ngurroi të jepte një datë fikse.

“Mbajtëm masa konstante gjatë gjithë kohës, të lehta dhe të mesme…tani ato masa do të hiqen gradualisht, nuk mund të hiqen sot me nesër”, u shpreh ai.

Sa i përket imunitetit të tufës, Brataj tha se nuk është arritur ende, por la të kuptphej se do të kalojmë një dimër normal.

Më të lexuarat