BREAKING NEWS

Ramës do t’i konfiskohen dhuratat nga FBI? Ish-deputeti zbardh detaje nga hetimi: Ja çfarë pritet të ndodhë

Ramës do t’i konfiskohen dhuratat nga FBI? Ish-deputeti zbardh detaje
x
BREAKING NEWS

'Kartvizitën 'FBI' s'do e refuzonte askush', Vangjeli zbulon 'të pathënat': Ju tregon se me kë është takuar McGonical në Shqipëri

'Kartvizitën 'FBI' s'do e refuzonte askush',
x
BREAKING NEWS

"Turp historik nëse ndodh", avokat Ngjela del me reagimin e fortë: Albin Kurti nuk do ta pranojë këtë ofendim të kombit shqiptar

"Turp historik nëse ndodh", avokat Ngjela del me reagimin e
x
BREAKING NEWS

A duhet të nisin hetimet ndaj Ramës nga FBI? Habit Kreshnik Spahiu

A duhet të nisin hetimet ndaj Ramës nga FBI? Habit Kreshnik Spahiu
x
BREAKING NEWS

"Mund ta ketë dërguar këtë email në kushtet e xhelozisë", gazetari tregon detajet për çështjen McGonigal: Gjykata kërkoi dokumente dhe informacione për…

"Mund ta ketë dërguar këtë email në kushtet e
x
BREAKING NEWS

‘Shpërthen’ Lorenc Vangjeli, plas deklaratën e fortë për ish- agjentin e FBI-së McGonigal: Ka marrë miliona euro në Shqipëri dhe Kosovë, ka takuar biznesmenë, politikanë, gjyqtarë e prokurorë

‘Shpërthen’ Lorenc Vangjeli, plas deklaratën e fortë
x
BREAKING NEWS

"Erdhi një mashtrues...", analisti plas deklaratën e fortë: McGonigal kuptoi se këtu bëhen para, mburreshin se kishin një shok në FBI

"Erdhi një mashtrues...", analisti plas deklaratën e
x
BREAKING NEWS

Skandali me ish-zyrtarin e FBI-së/ Deputeti i PS e zbulon: Ja e vërteta që ju nuk e dini

Skandali me ish-zyrtarin e FBI-së/ Deputeti i PS e zbulon: Ja e
x

Aktualitet

Çfarë flitet në korridoret e policisë? Gazetari lëshon deklaratën e fortë për zhdukjen e Ervis Martinajt

Çfarë flitet në korridoret e policisë? Gazetari

Gazetari i kronikës, Eni Ferhati ka zbuluar skenarin që po përflitet në korridoret e policisë, përsa i përket zhdukjes së të shumëkërkuarit Ervis Martinaj.

Ferhati tha në emisionin “Në Shënjestër” se skenari i policisë është rrëmbimi dhe ekzekutimi i Ervis Martinajt.

 “Ta themi hapur, në korridoret e policisë flitet për një skenar që Ervis Martinaj është rrëmbyer dhe ekzekutuar, ashtu siç Klodi e faktoi zyrtarisht me dosjen e Kurbinit. Ajo që mua më bën përshtypje është fakti që kryeministri ka një qëndrim shumë më të butë, të dytin në raport me herën e parë ku ishte shumë i ashpër me policinë. Ndërkohë, të shtunën kur unë e pyeta që kishin kaluar 9 ditë nga hera e parë, kryeministri ishte shumë i relaksuar”, u shpreh gazetari.

Këtë deklaratë, ai e përforcoi edhe me të dhënat e dosjes hetimore të Kurbinit, ku thuhet se i shumëkërkuari është tradhtuar dhe nxjerrë në pritë nga një femër misterioze.

Ndërkohë, disa ditë më parë, në një dalje televizive, ministri i Brendshëm Bledi Çuçi tha se policia nuk mund të flasë pa pasur prova në duar, por tregoi se hetimet janë shtrirë në disa pista, kryesisht në atë të vrasjes dhe atë të zhdukjes së vullnetshme.

Më të lexuarat