BREAKING NEWS

Kremlini merr vendimin drastik, ‘burgos’ brenda Rusisë bashkëpunëtorët e Putinit, zbardhet arsyeja e fortë

Kremlini merr vendimin drastik, ‘burgos’ brenda Rusisë
x
BREAKING NEWS

“Për herë të parë kemi një komunikim...”/ Gazetarja zbardh detaje nga takimi në Bruksel mes deputetëve të Shqipërisë dhe atyre të PE

“Për herë të parë kemi një komunikim...”/
x
BREAKING NEWS

“Dy plumba në gjoks, një në kokë”, del autopsia e gruas shtatzënë që u vra nga burri para maternitetit

“Dy plumba në gjoks, një në kokë”, del autopsia
x
BREAKING NEWS

Samiti i BE-së dhe Ballkani Perëndimor, Vuçiç merr vendimin e fundit drastik: Askush në Tiranë!

Samiti i BE-së dhe Ballkani Perëndimor, Vuçiç merr
x
BREAKING NEWS

Samiti i 6 dhjetorit/ Berisha hedh akuza të rënda ndaj Ramës: Është përfaqësuesi më i zi i mafies shqiptare, do u tregojmë liderëve europianë se...

Samiti i 6 dhjetorit/ Berisha hedh akuza të rënda ndaj Ramës:
x
BREAKING NEWS

Rrëqeth dëshmitarja e viktimës 35-vjeçare: Doli nga spitali për të blerë bukë dhe...

Rrëqeth dëshmitarja e viktimës 35-vjeçare: Doli nga
x
BREAKING NEWS

Shkrimtari serb habit me deklaratën: Serbia nuk ka ku shkon, do ta njohë Kosovën, ja cilat janë qëllimet e qeverisë

Shkrimtari serb habit me deklaratën: Serbia nuk ka ku shkon, do ta
x
BREAKING NEWS

Policia aksion ‘blic’ në Librazhd, sekuestrohet një sasi e konsiderueshme droge gati për shitje, zbardhen detajet e fundit nga operacioni

Policia aksion ‘blic’ në Librazhd, sekuestrohet një sasi e
x

Aktualitet

Çfarë mesazhi fshihet pas ëndrrave? Teologu zbulon "të fshehtat": Duhet patur kujdes

Çfarë mesazhi fshihet pas ëndrrave? Teologu zbulon

Teologu, Miron Çako, thotë se librat e ëndrrave janë një gënjeshtër e madhe. Çako shprehet se duhet patur shumë kujdes tek besimi i ëndrrave.  

Sipas tij gjatë një lidhje të drejtpërdrejtë në emisionin Ftesë në 5, mesazhi i ëndrrave është shumë manipulues.

“Libri e ëndrrave është një gënjeshtër shumë e madhe. Alegoria e ëndrrave është e pafundme. Secili e sheh ndryshe. Po u futëm në shpjegimin e ëndrrave di të ngatërrohemi më shumë.

Ka njerëz shumë të fiksuar. Nëse ti i jep rëndësi një ëndrre ti bëhesh i fiksuar. Ndaj duhet bërë shumë kujdes.

Nesë neve besojmë 100 përqind me të dëgjuarit të ëndrrave ne shkojmë në rrugë pa krye.

Mesazhi i ëndrrave është shumë manipulues. Njeriu mëson edhe nga përvoja e tij.

Jo gjithmonë ëndrrat duhen besuar. Askush nuk e di të ardhmen as fallxhori asnjë", tha Miron Çako.