BREAKING NEWS

Fillon sëpata e SPAK mbi familjarët e Berishës, Shkëlzeni thirret si dëshmitar për “Gërdecin”, ja faksimilet që e fundosin, zbardhen provat që tregojnë djalin e “non gratës” si pronar në hije të biznesit të vdekjes, si i vendosi ministrat nën urdhrat e...

Fillon sëpata e SPAK mbi familjarët e Berishës, Shkëlzeni
x
BREAKING NEWS

Deklarata e SHBA për “non-gratën” dhe kërcitja e prangave për familjarët e tij “tërbojnë” Sali Berishën, kreu i “Foltores” akuza, kërcënime dhe sulme ndaj SPAK

Deklarata e SHBA për “non-gratën” dhe kërcitja e
x
BREAKING NEWS

Fillon “hemorragjia” te grupi i dezertorëve të PD, Dash Sula, Lefter Gështenja dhe “rapsodi” Gjekmarkaj distancohen nga Sali Berisha pas ultimatumit amerikan

Fillon “hemorragjia” te grupi i dezertorëve të PD, Dash
x
BREAKING NEWS

Plas sherri në çetën anti-amerikane, Berisha i pret shpresat Bardhit për Sekretar të Përgjithshëm, deklaron se Noka është numri 2, “Foltorja” presion Gjykatës së Lartë për vulën para se të krijojë parti të re

Plas sherri në çetën anti-amerikane, Berisha i pret shpresat
x
BREAKING NEWS

Çfarë ndodhi në SHBA midis Yuri Kim dhe Edi Ramës, pse kryeministri shqiptar censuroi takimin me ish-ambasadoren amerikane?

Çfarë ndodhi në SHBA midis Yuri Kim dhe Edi Ramës, pse
x
BREAKING NEWS

Rëndohen pozitat e Edi Ramës në SHBA, McGonigal pranon akuzën e ryshfetit 225 mijë USD për lobimin e kryeministrit shqiptar, ish-agjenti i FBI rrezikon 5 vite burg për dosjen shqiptare

Rëndohen pozitat e Edi Ramës në SHBA, McGonigal pranon
x
BREAKING NEWS

Pagat 900 euro në shtet, zbardhet kalendari i rritjes së rrogave në sektorin publik, ja kur do ta përfitojnë shtesat mësuesit, policët, ushtarakët, mjekët dhe infermierët

Pagat 900 euro në shtet, zbardhet kalendari i rritjes së rrogave
x
BREAKING NEWS

McGonigal pranoi akuzat për lobim kundër PD-së, Basha del me reagimin e fortë: Sali...

McGonigal pranoi akuzat për lobim kundër PD-së, Basha del me
x

Gossip

E rëndë/ Zhduket në mal aktori me famë botërore, dyshohet se...

E rëndë/ Zhduket në mal aktori me famë botërore,

Aktori britanik Julian Sands, i njohur për rolet e tij në filma si “Dhomë me pamje”, “Screams in Silence” dhe “Naked Dinner”, është raportuar i zhdukur, sipas Zyrës së Sherifit të Qarkut San Bernardino në Kaliforni.
Tre fëmijët e Julian Sands, Imogen (23), Henry (37) dhe Natalia (26), po marrin pjesë në kërkimin e aktorit të zhdukur.

E rëndë/ Zhduket në mal aktori me famë botërore,

Aktori 65-vjeçar është zhdukur për pesë ditë në një vargmal “jashtëzakonisht të rrezikshëm” në Kaliforni, ku dy persona kanë vdekur javët e fundit, tha policia.

Sands, i cili gjithashtu është shfaqur në disa shfaqje televizive të suksesshme si Elementary, Dexter dhe Smallville, është parë për herë të fundit të premten në Mount Baldy dhe familja e tij nuk ka qenë në kontakt me të që atëherë.

Një zëdhënës i Zyrës së Sherifit të Qarkut San Bernardino tha: “Të premten, 13 janar rreth orës 19:30, një alpinist, i identifikuar si 65-vjeçari Julian Sands nga North Hollywood, u raportua i zhdukur në zonën Baldy Bowl”.

Sipas The Guardian, kërkimet e ekipeve të shpëtimit janë fokusuar në malin Baldi dhe zonat përreth, të cilat janë shumë të njohura në këtë kohë të vitit për alpinistët. Megjithatë, moti i keq që ka goditur Kaliforninë gjatë 24 orëve të fundit ka penguar kërkimin, me ekipet e shpëtimit që u tërhoqën për disa orë të shtunën dhe kërkimet vazhduan me dronë dhe helikopterë pas përmirësimit të motit. Autoritetet lokale po paralajmërojnë njerëzit që të qëndrojnë larg malit Boldi pasi ekziston rreziku i orteqeve dhe “madje edhe alpinistët me përvojë mund të jenë në rrezik”.

Aktori Julian Sands është zhdukur në malet San Gabriel të Kalifornisë. Sands, i cili u rrit në Yorkshire, është shfaqur në dhjetëra filma në film dhe televizion. Ai është i martuar me shkrimtaren Evgenia Sitkovich dhe ka tre fëmijë. Në një intervistë të vitit 2018 me The Guardian, aktori foli për dashurinë e tij për alpinizëm dhe ecje dhe rëndësinë e të qenit aktiv dhe kërkimit të aventurave gjatë rritjes.

Në një intervistë tjetër në vitin 2020 ai kishte thënë se ndihet më i lumtur se kurrë kur ndodhet në një majë mali dhe kishte folur për një situatë të rrezikshme në të cilën kishte qenë disa vite më parë në Ande, kur ai dhe 3 alpinistë të tjerë u përballën me një stuhi të tmerrshme dëbore. “Gjërat ishin shumë të këqija. Humbën jetën disa të tjerë të afërt me ne. Ishim me fat”.