BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do shkojë drejt prangave ish-kryeministri dhe çfarë prapaskenash fshihen pas daljes së Argitës në skenë

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do
x
BREAKING NEWS

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës: Ja si i ka shpëtuar deri tani arrestimit, krimet e tij në ’97-’98, të fshehtat e vrasjes së Azem Hajdarit, planifikimi i ekzekutimit të 4 protestuesve në 21 janar dhe pse nuk do ia lërë ‘fronin’ Argi...

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës:
x
BREAKING NEWS

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me vrasësin serb Arkan, te intrigat, pazaret, sharjet, mashtrimet, krimet dhe korrupsioni i tij familjar, si i vodhi nga arka e shtetit 1.6 milion dollarë në bashkëpunim me biznesmeni...

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me
x
BREAKING NEWS

Zbërthehen të tjera përgjime “bombë” nga  “Sky” dhe “EncroChat”, kush janë shefat e krimeve që janë përfshirë në një vrasje të bujshme në kryeqytet, SPAK gati fletë-arrestet, paralajmërohet “shkundja” e kupolës së policisë...

Zbërthehen të tjera përgjime “bombë” nga 
x
BREAKING NEWS

Ja si po zbërthehet nga drejtësia amerikane McGonigal përpara se të dalë në gjyq për dy çështjet e tij penale, çfarë do të dalë nga goja e ish-agjentit të FBI për kryeministrin Rama, nga vizitat në Tiranë, takimet dhe deri te bisedat e fshehta...

Ja si po zbërthehet nga drejtësia amerikane McGonigal përpara se
x
BREAKING NEWS

Futet sherri brenda çetës anti-amerikane, Berisha “shkarkon” Bardhin nga kreu i grupit dhe e cilëson thjeshtë deputet, ish-sekretari i Përgjithshëm i PD injoron Kuvendin e Rithemelimit

Futet sherri brenda çetës anti-amerikane, Berisha
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela paralajmëron lajme tronditëse nga SPAK për Sali Berishën: Ja çfarë fshihet pas kaosit që shkaktoi ish-kryeministri në Kuvend

Spartak Ngjela paralajmëron lajme tronditëse nga SPAK për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kaseta ku është incizuar Sali Berisha që ka sjellë të gjitha vrasjet në Tropojë, si SPAK do e “varrosë” përfundimisht ish-kryeministrin me hetimet në dosjen e “Haklajve”, Romeo Kara nxjerr detajet e forta

Ja kaseta ku është incizuar Sali Berisha që ka sjellë
x

Aktualitet

Çfarë po ndodh në qiell? 47 pilotë nga 11 shtete të ndryshme të botës zbarkojnë në Berat (VIDEO)

Çfarë po ndodh në qiell? 47 pilotë nga 11 shtete të

47 pilotë nga 7 shtete të ndryshme fluturuan për 3-ditë me radhë në qiellin e Beratit, gjatë kampionatit ndërkombëtar të hedhjes me parashuta “Berati Open Air”. Për 3 ditë me radhë, qielli i qytetit të Beratit u mbush me parashuta, duke krijuar jo vetëm një atmosferë ndryshe në qytet por edhe një spektakël të vërtetë në ajër, me flamujt e shteteve të ndryshme në parashutat e konkurrentëve.

Kampionati Ndërkombëtar i Hedhjes me Parashuta, që zhvillohet për herë të dytë në Berat, bëri bashkë 47 garues nga Shqipëria, Kosova, Maqedonia, Mali i Zi, Sllovenia, Bullgaria etj, ndërkohë që i pranishëm në këtë garë është edhe Kampioni i botës në fuqi në “Hedhjen me Parashuta”, slloveni Matjas Sluga.

Nisja e garave me parashuta nisi në lartësinë e Malit Partizan dhe pas përfundimit të itenerarit të parashikuar parashutistët u ulën të gjithë në brigjet e lumit Osum. Në përfundim të këtij kampionati janë ndarë edhe çmimet për konkurrentët pjesëmarrës. Kampioni i botës në hedhjen me parashuta, piloti nga Sllovenia Matjas Sluga është renditur në vend të parë për hedhjen me parashuta në kampionatin “Berati Open Air”.

Çfarë po ndodh në qiell? 47 pilotë nga 11 shtete të

Në vend të dytë u rendit piloti Eduart Daci nga Kosova dhe në vend të tretë piloti nga Shqipëria Xhonatan Islami. Fituesi i vendit të parë mori një shpërblim prej 1 mijë eurosh, çmim ky që jepet për të nxitur dhe motivuar ardhjen e sa më shumë pjesëmarrësve të huaj në këtë event, me qëllim promovimin e vlerave historike e kulturore të qytetit të Beratit, pjesë e UNESCO-s.

Më të lexuarat