BREAKING NEWS

Deputeti i PS Bujar Çela paralajmëron arrestimin e Sali Berishës, ja kush është bashkëpunëtori i ngushtë me 3 dosje në SPAK që mund të hapë “Kutinë e Pandorës” për ish-kryeministrin

Deputeti i PS Bujar Çela paralajmëron arrestimin e Sali
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta i sëmurë, ish-presidenti përgatitet për ditët e zeza në SPAK, ja strategjia që po ndjek për të shpëtuar nga arresti me burg

Ilir Meta i sëmurë, ish-presidenti përgatitet për ditët
x
BREAKING NEWS

Berisha paralajmëron trazira, rezistencë dhe protesta pa mbarim deri në rrëzimin e qeverisë, kreu i “Foltores” shton kërcënimet ndaj SPAK

Berisha paralajmëron trazira, rezistencë dhe protesta pa mbarim deri
x
BREAKING NEWS

Edi Rama bashkëpunoi me Sali Berishën për pronat e Malltezit, “Zëri i Amerikës” zbardh skenarin si kryeministri i dha miliona euro pasuri dhëndrit të kreut të “Foltores”

Edi Rama bashkëpunoi me Sali Berishën për pronat e Malltezit,
x
BREAKING NEWS

Ylli Meçe e cilëson Ballin Kombëtar organizatë tradhtarësh dhe zbardh skandalet e ballistëve, ja mesazhi për Alimadhin dhe faktet që tregojnë se partizanët çliruan Shqipërinë nga nazistët e fashistët

Ylli Meçe e cilëson Ballin Kombëtar organizatë
x
BREAKING NEWS

Edi Rama feston 28 Nëntorin si avokat i Vuçiçit dhe armik i pamëshirshëm i Luftës Antifashiste Nacional Çlirimtare

Edi Rama feston 28 Nëntorin si avokat i Vuçiçit dhe armik i
x
BREAKING NEWS

Kaosi me pronat, Myrshit Vorpsi akuzon qeverinë se po masakron pronarët dhe tregon çfarë fshihet pas indeksimit, shoqata paralajmëron padi në Gjykatën Kushtetuese

Kaosi me pronat, Myrshit Vorpsi akuzon qeverinë se po masakron
x
BREAKING NEWS

Nga rritja e pagave për mjekët, tek investimet e reja, prioritetet e ministres Koçiu për Shëndetësinë dhe Mbrojtjen Sociale

Nga rritja e pagave për mjekët, tek investimet e reja, prioritetet e
x

Aktualitet

Çfarë po ndodh? Policia kontrolle ‘blic’ në Tiranë, ‘blindon’ Astirin dhe Kombinatin

Çfarë po ndodh? Policia kontrolle ‘blic’ në

Forcat e Ndërhyrjes së Shpejti dhe ato të komisariatit nr.6 në Kombinat, mbërmjen e sotme kanë ndërmarë një aksion të gjerë në zonën e “Astirit”, duke kontrolluar çdo person të dyshimta dhe të mjetet që lëvizin me targa të huaja.

Plani i masave të komisariatit është kryer me qëllimin e ndalimin e çdo personi të armatosur, që mban drogë apo çdo send të paligjshëm.

Gazetari Elton Qyno ka siguruar pamjet filmike të këtij aksioni, ku FNSH dhe komisariati nr.6, po kryejnë kontrollet e mjeteve, personave të ndryshëm dhe ambjenteve si lokale, bilardo apo pika “Play Station”.

Pas ultimatumit të ministrit të Brendshëm, Taulant Balla, për kapjen e çdo personi që lëviz me armë apo me çdo send të paligjshëm, kjo praktikë kontrolli gjatë kësaj kohe, është kthyer një veprimtari rutinë e policisë.

Së fundmi kontrolle të tilla janë kryer në Tiranë, Vlorë, Lezhë, Durrës, Korçë, Pogradec, duke mundësuar arrestimin e disa personave që mbanin armë dhe drogë.

Më të lexuarat