BREAKING NEWS

E qëlloi me pistoletë në sy të fëmijës, dalin pamjet nga sherri që solli dy viktima në Kavajë

E qëlloi me pistoletë në sy të fëmijës, dalin
x
BREAKING NEWS

A po e dëmton Alibeaj Partinë Demokratike? Analisti komenton situatën para zgjedhjeve: Berisha ka supërmacinë, por del i humbur se…

A po e dëmton Alibeaj Partinë Demokratike? Analisti komenton
x
BREAKING NEWS

Analisti i njohur tregon "puçin" me të cilin mund t’ja marrë Alibeajt vulën dhe logon e PD-së: Ja kush është shpëtimi i Berishës

Analisti i njohur tregon "puçin" me të cilin mund
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu plas deklaratën e fortë: Ja pse Berisha do braktisi partinë

Kreshnik Spahiu plas deklaratën e fortë: Ja pse Berisha do braktisi
x
BREAKING NEWS

Gazetari Hoxha parashikon çfarë do të ndodh me kandidatin e PD, Roland Bejko

Gazetari Hoxha parashikon çfarë do të ndodh me kandidatin e
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu tregon arsyen e fortë: Ja pse largohen kandidatët nga Alibeaj

Kreshnik Spahiu tregon arsyen e fortë: Ja pse largohen kandidatët nga
x
BREAKING NEWS

Gara për Tiranën në 14 maj, analisti zbulon sekretet në fushatën e Këlliçit

Gara për Tiranën në 14 maj, analisti zbulon sekretet në
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu flet me emra: Këta dy politikanë të fuqishëm do bashkohen në një parti pas 14 majit

Kreshnik Spahiu flet me emra: Këta dy politikanë të fuqishëm
x

Lifestyle

Hëna e plotë në Luan sjell dramë dhe kaos: 3 SHENJA presin ndryshime dhe ngjarje të pabesueshme

Hëna e plotë në Luan sjell dramë dhe kaos: 3 SHENJA presin

Hëna e Plotë është gjithmonë e fortë, emocionale, me energji të akumuluar dhe për shkak të pozicionit të saj në shenjën e Luanit, do të jetë shumë e tensionuar dhe dramatike më 5 shkurt. Energjia e kësaj hëne të plotë ndihet disa ditë më parë dhe disa ditë më vonë. Është e rëndësishme të jemi në një pozicion ku mund të shprehim hapur dhe lirshëm emocionet tona.

Gjithçka që ndjejmë duhet të vazhdojë. Nuk është mirë të mbajmë emocione negative që mund të na bllokojnë. Kjo është hera e fundit që Hëna e plotë në Luan bën një kundërshtim me Diellin në Ujor dhe një kundërshtim me Saturnin në Ujor sepse së shpejti Saturni do të kalojë në shenjën e Peshqve. Për shkak të ndikimit të Saturnit, drama në të cilën mund të futemi këto ditë mund të jetë shumë më e madhe, mund të na kushtojë shumë emocionalisht.

Këshilla për të gjithë Ujorët, Luanët, Demët dhe Akrepat - qetësoni dramën tuaj dhe lëreni të jetë e shkurtër. Pa shumë zhurmë. Është mirë të mos ktheheni në të kaluarën, veçanërisht kur bëhet fjalë për marrëdhëniet e dashurisë. Dhe ata që janë në lidhje të gjata, për ta kjo është një periudhë rishqyrtimi i madh. Shumë nuk do kënaqen me disa njohuri apo biseda që do të kenë me partnerin.

Periudha e hënës së plotë duhet të përdoret për të pushuar veten nga emocionet e forta që mund të na shqetësojnë. Është e nevojshme të fokusohemi më shumë në disa aktivitete që na qetësojnë ose na detyrojnë të relaksohemi mendërisht.