BREAKING NEWS

Të shtëna me armë zjarri në Kavajë, raportohen të plagosur dhe viktima

Të shtëna me armë zjarri në Kavajë, raportohen të
x
BREAKING NEWS

Gjendet i pajetë 36-vjeçari në Mat, zbardhen dyshimet e para

Gjendet i pajetë 36-vjeçari në Mat, zbardhen dyshimet e para
x
BREAKING NEWS

Ngjarja që ngriti në këmbë shtetin/ Sipas Blendi Fevziut, ja pse ndodhi sulmi me armë te zyrat e Top Channel

Ngjarja që ngriti në këmbë shtetin/ Sipas Blendi Fevziut, ja
x
BREAKING NEWS

Gazetari zbulon dy kandidatët e rinj që garojnë për Alibeajn

Gazetari zbulon dy kandidatët e rinj që garojnë për
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet e 14 majit/ Koalicioni i Berishës dhe Metës prezanton një tjetër kandidatë, reagon deputeti me tone të forta ndaj qeverisë: Ai ha, pi dhe zhgërryhet si derrat bashkë me kryetarin e Bashkisë sot

Zgjedhjet e 14 majit/ Koalicioni i Berishës dhe Metës prezanton
x
BREAKING NEWS

"Rama po leh si qentë e rrugës", nënkryetari i PL-së shpërthen ndaj kryeministrit: Hidhu dhe perdridhu sa te duash Edvin...

"Rama po leh si qentë e rrugës", nënkryetari i
x
BREAKING NEWS

Artan Hoxha publikon për herë të parë video përgjimin që arrestoi policin e RENEA-s

Artan Hoxha publikon për herë të parë video përgjimin
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet e 14 majit/ Gazetari zbulon nëse do të ketë të tjera largime nga listat e Alibeajt

Zgjedhjet e 14 majit/ Gazetari zbulon nëse do të ketë të
x

Aktualitet

Çfarë po ndodhë? ‘Pakot’ e përgjakshme tronditin ambasadat e Ukrainës

Çfarë po ndodhë? ‘Pakot’ e përgjakshme

Një sërë ambasadash të huaja ukrainase u janë dërguar “pako të frikshme” që përmbajnë brenda tyre sy kafshësh, ka pohuar Kievi, pas “letër-bombave” spanjolle.

Pakot, të njomura në një lëng me një “ngjyrë dalluese”, u dërguan në ambasadat e Kievit në Hungari, Holandë, Poloni, Kroaci dhe Itali.

Pakot e dyshimta u pritën edhe nga konsullatat e përgjithshme në Napoli dhe Krakov.

Disa letra bomba të dyshuara u zbuluan në Spanjë këtë javë, përfshirë nga zyra e kryeministrit spanjoll, ambasada ukrainase dhe një kompani armësh që furnizon Ukrainën.

Është e paqartë nëse incidentet janë të lidhura, por dy letra të dërguara në Spanjë duket se kanë ardhur nga i njëjti dërgues, pasi një adresë identike emaili u gjet në paketim.