BREAKING NEWS

Tensionohet situata në veri të Kosovës, plagoset efektivi i policisë në Mitrovicë

Tensionohet situata në veri të Kosovës, plagoset efektivi i
x
BREAKING NEWS

Nga Milano e deri në Bukuresht, si u paguan me kartën e Zotos udhëtimet e Arben Ahmetajt: 1600 euro për dy netë

Nga Milano e deri në Bukuresht, si u paguan me kartën e Zotos
x
BREAKING NEWS

Ulen çmimet! Vendimi i fundit nga Bordi i Transparencës, ja sa do shiten nafta, benzina e gazi

Ulen çmimet! Vendimi i fundit nga Bordi i Transparencës, ja sa do
x
BREAKING NEWS

Sulmi ndaj Berishës, Nazarko plas deklaratën 'bombë': Skenar i shërbimeve sekrete të vendeve armiqësore

Sulmi ndaj Berishës, Nazarko plas deklaratën 'bombë':
x
BREAKING NEWS

Shkojnë në pikiatë/ Euro zhvlerësim historik ndaj lekut. Nafta rrënon dollarin në tregjet ndërkombëtare

Shkojnë në pikiatë/ Euro zhvlerësim historik ndaj lekut.
x
BREAKING NEWS

Alarm për bombë tek Drejtoria e Kufirit dhe Migracionit në Tiranë, panik tek punonjësit e zyrave

Alarm për bombë tek Drejtoria e Kufirit dhe Migracionit në
x
BREAKING NEWS

Po rrezikohen shumat monetare të shtetasve shqiptarë që i kanë në banka/ Vidhen të dhënat bankare, u gjetën në CD e databazës së pagave

Po rrezikohen shumat monetare të shtetasve shqiptarë që i
x
BREAKING NEWS

VIDEO/ Aksidenti tragjik, si e filmoi udhëtimin e fundit 50-vjeçarja para se të përfundonte në greminë

VIDEO/ Aksidenti tragjik, si e filmoi udhëtimin e fundit 50-vjeçarja
x

Aktualitet

Çfarë të dhënash të tjera do bëhen publike? Gazetarja Hoxha zbulon se çfarë po ndodh në vendin tonë

Çfarë të dhënash të tjera do bëhen publike?

Në “Zona Zero” të gazetarit Thimi Samarxhiu pasditen e sotme në Top News u diskutua sërish për temën më të nxehtë të momentit, atë të sulmeve kibernetike nga hakerat iranianë.

E ftuar në studio, gazetarja e Top Channel, Anila Hoxha, tha se hetimi i prokurorisë është i mbështjellë nga një sekret i madh.

“I gjithë hetimi i prokurorisë është i mbështjellë nga një sekret i madh. Ka një diskutim nëse kjo çështje duhet të vazhdojë të trajtohet si e tillë për vepra kaq të lehta, ku pranohet se rrezikohet të cënohet siguria kombëtare.

Ka kontradiktë të madhe se thuhet që cënohet siguria kombëtare, por pastaj thuhet se janë çështje të vogla. Njësia Kibernetike C që merret me këtë hetim, është njësi e brishtë, sepse nuk ka më shumë se 6 ekspertë. Duhet hetim më i specializuar. Për këtë hetim duhet të bashkohen të gjitha institucionet,” tha Hoxha.