BREAKING NEWS

Nuk gjen qetësi toka, 3 lëkundje të njëpasnjëshme tërmeti në Korçë, ja ku ishte epiqendra dhe sa ballë

Nuk gjen qetësi toka, 3 lëkundje të njëpasnjëshme
x

Aktualitet

'Fërkimi' i dy trageteve në Portin e Durrësit, reagon menjëherë Drejtoria Detare

'Fërkimi' i dy trageteve në Portin e Durrësit, reagon

Pas përplasjes që ndodhi mbrëmjen e sotme në Portin e Durrës, ku sipas njoftimit dy tragete janë ‘fërkuar’ me njëri-tjetrin nga era e fortë, ka reaguar Drejtoria e Përgjithshme Detare.

Njoftim per shtyp:

Sot ne oren 19:30 ne portin e Durresit ka ndodhur nje incident. Gjate manovrave per te dale nga porti trageti A/F CLAUDIA pasi ka terhequr spirancen eshte shtyrë nga era e forte dhe ka prekur me ferkim tragetin BARI dhe AF MARINA. Menjehere kane hyre ne veprim dy rimorkiatoret te cilet kane shmang perplasjet, dhe trageti CLAUDIA ka dale nga porti dhe ka vazhduar rrugen per Ankona.

Ju bejme me dije se nuk ka asnje demtim te anijeve dhe te pasagjereve te cilet udhetonin me linjen e Ankones.

Drejtoria e Pergjithshme Detare