Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Festa e pashkës/ Policia kontrolle në “Rrugën e Kombit”

Postuar: 15/04/2017 - 19:58

Me rastin e festës së Pashkës, policia e shtetit ka shtuar masat e sigurisë në rrugë. Grupe kontrolli janë ngritur në disa akse kryesore të cilat kontrollojnë mjetet për zbatimin me rigorizitet të kodit rrugor.

Në afërsi të urës së Zogut në Milot është stacionuar një grup kontrolli i cili kontrollon mjetet që vijnë nga Rruga e Kombit dhe Qarku i Dibrës.

Kontrollet do të vazhdojnë edhe për gjatë 24 orëve të ardhshme kur kulmon edhe festa e Pashkës. Sipas specialistëve të qarkullimit rrugor, masat shtesë kanë ardhur për të siguruar qytetarët gjatë udhëtimeve.

Nga ana tjetër ata i bëjnë apel drejtuesve të mjeteve që jo vetëm të jenë të kujdesshëm gjatë udhëtimit, por edhe të mos përdorin alkool që të mos bëhen pjesë e aksidenteve rrugore.

 Ndërkaq nuk dihet nëse këto masa shtesë të policisë së shtetit, kanë të bëjnë edhe me paralajmërimin e ambasadës së SHBA-së që gjatë festës mund të ketë edhe sulme terroriste në vendin tonë. 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/06/2019 - 13:45

Një 46-vjeçare nga fshati Arrës në Urë-Vajgurore, ka tentuar ti japë fund jetës, duke pirë helm.

Postuar: 24/06/2019 - 13:28

Një 22-vjeçar shqiptar ka humbur jetën tragjikisht në Greqi.

Postuar: 24/06/2019 - 13:21

 Gjykata e Kukësit pranoi kërkesën e prokurorisë duke ndryshuar masën e sigurisë për katër t

Postuar: 24/06/2019 - 12:14

Pas një orë diskutimi Kolegji Zgjedhor është tërhequr për të marrë vendimin për zgjedhjet e 30 qe

Postuar: 24/06/2019 - 11:36

Dështon nisja e procesit gjyqësor për Emiljano Shullazin dhe 4 të pandehurit e tjerë.

Postuar: 24/06/2019 - 11:00

Polumbarët e Forcave Speciale dhe Policia Kufitare vijojnë prej ditës së djeshme kërkimet për gje