Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Festa e Pashkëve, fluks i madh në dogana

Postuar: 15/04/2017 - 11:29

Java e Pashkëve ka sjellë njëkohësisht edhe fluks në portin e Durrësit dhe të Vlorës, pasi emigrantët kanë preferuar të festojnë me pjesën tjetër të familjes në vendlindje, duke përfituar edhe nga ditët e pushimit në Itali.

Të shumtë janë edhe emigrantët nga Kosova që kanë udhëtuar përmes portit të Durrësit.

Policia portuale kishte marrë masa jo vetëm për përpunimin e shpejtë të trageteve por edhe masa sigurie kundër terrorizmit.

 

Ndërkohë fluks udhëtarësh janë shënuar dhe në doganën e Kapshticës dhe Kakavijës, ku punohet përkatësisht me 7 dhe 8 sportele, ndërsa nuk janë shënuar radhë dhe vonesa.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 26/06/2019 - 14:57

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur ditën e djeshme pranë një hoteli në Llogara, ku kanë mbetur të plagosur dy persona të cilët ishin duke punuar pranë këtij biznesi.

Postuar: 26/06/2019 - 14:07

Një aksident i rëndë ka ndodhur sot në autorstradën Fushë-Krujë Milot në afërsi të qytetit të Laç

Postuar: 26/06/2019 - 13:48

Policia e Elbasanit ka arrestuar një 25 vjeçare të shpallur në kërkim për falsifikim të letërnjof

Postuar: 26/06/2019 - 12:09

Ditën e sotme Policia e Durrësit ka vënë në pranga Bashkim Haxhinë, një emër ky i njohur mjaft mi

Postuar: 26/06/2019 - 11:45

Kanë mbërritur nën masa të rrepta sigurie materialet zgjedhore në KZAZ-në e Devollit.

Postuar: 26/06/2019 - 11:37

Kontingjenti VI shqiptar nga batalioni i II i këmbësorisë, u nis për në Afganistan për të vijuar

Postuar: 26/06/2019 - 11:25

Goditet një tjetër rast i shpërndarjes së drogave të forta në doza të vogla.