BREAKING NEWS

“Hakerat po shantazhojnë”, Eksperti i IT bën paralajmërimin e fortë: Publikimet janë mesazhe, sulmi kibernetik vazhdon

“Hakerat po shantazhojnë”, Eksperti i IT bën
x
BREAKING NEWS

“Dëm katastrofik i privatësisë”/ Eksperti i kriminalistikës ngre alarmin dhe bën paralajmërimin e fortë: Bisedat e 506 mijë shqiptarëve në WhatsApp janë nxjerrë në shitje

“Dëm katastrofik i privatësisë”/ Eksperti i
x
BREAKING NEWS

SKANDALI në Qatar/ FIFA nis hetimet ndaj kombëtares serbe, vjen reagimi i ministrit të Jashtëm: Hipokrizi, Kosova pjesë e Serbisë!

SKANDALI në Qatar/ FIFA nis hetimet ndaj kombëtares serbe, vjen
x
BREAKING NEWS

Mbledhja e dy parlamenteve/ Vasili shpjegon pse braktisi seancën e përbashkët: Vëllezërit nga Kosova kanë paguar oligarkët për të ardhur në tokën amë! Ballkani Hapur tradhtia më e madhe

Mbledhja e dy parlamenteve/ Vasili shpjegon pse braktisi seancën e
x
BREAKING NEWS

“Protesta do mbahet para Kryeministrisë”, Berisha i bën thirrjen e fortë Bashkisë dhe e paralajmëron

“Protesta do mbahet para Kryeministrisë”, Berisha i bën
x
BREAKING NEWS

Presidenti Begaj merr vendimin, i jep nënshtetësinë shqiptare këngëtares Dua Lipa

Presidenti Begaj merr vendimin, i jep nënshtetësinë shqiptare
x
BREAKING NEWS

“Bojkotoi” seancën e përbashkët plenare, Berisha zbulon arsyen pse u largua nga parlamenti

“Bojkotoi” seancën e përbashkët plenare, Berisha
x
BREAKING NEWS

Rama merr fjalën në Kuvendin historik Shqipëri-Kosovë, deputetët e PD-së marrin vendimin e papritur! Çfarë ndodhi?

Rama merr fjalën në Kuvendin historik Shqipëri-Kosovë,
x

Aktualitet

“Fillimisht i japin makinën për...” Ish-drejtuesi i Lartë i Policisë së Shtetit zbulon si rekrutohen vrasësit me pagesë

“Fillimisht i japin makinën për...” Ish-drejtuesi i

Ish-drejtuesi i Lartë i Policisë së Shtetit, Shemsi Prençi në një intervistë për emisionin “Now”, tregoi mënyrën se si rekrutohen vrasësit me pagesë.

“Fillimisht i japin makinën për...” Ish-drejtuesi i

Prençi tha se kriminelët, të rinjtë fillimisht i mashtrojnë me para, e pas dy tre vitesh e fusin në veprim, atëherë kur të ju duhen.

“Fillimisht i japin makinën për të shkuar për ta larë në lavazh, nuk i marrin kusurin. Pastaj ai tërhiqet duke u bërë shërbëtorë i këtyre, pastaj i fillon i jep rrogë, pastaj i jep pistoletën në dorë  e i thotë qëllo pemën, dhe më pas vazhdon loja.

Më pas u ofrojnë makinë. Fusha e rekrutimit bëhet me prespektivë. E merr sot për ta futur në veprim pas tre vitesh”- nënvizoi ai.

Më tej ai theksoi se grupet kriminale që dobësohen për shkak të konkurrencës dhe përplasjes, në momentin që i vriten ushtarët kërkon mbështetje, aleancë me një grup tjetër kriminalë, ose e braktisin Shqipërinë dhe ikin.