Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Fillon ndërhyrja te “Unaza e Re”, priten pemët dhe ndërpritet energjia, mobilizohen banorët: Ky do jetë veprimi i radhës

Postuar: 17/11/2018 - 11:12

Autoritetet kanë ndërmarrë sot veprimet e para për zbatimin e projektit të zgjerimit të rrugës te “Unaza e Re”, që parashikon edhe prishjen e rreth 400 shtëpive e bizneseve në atë zonë.

Pemët anës rrugës janë prerë, ndërkohë që banorëve u është ndërprerë energjia elektrike. Kjo situatë ka sjellë mobilizimin e banorëve, të cilët kanë nisur herët protestën e tyre që ka hyrë në ditën e 14.

Protestuesit shprehen të vendosur për të mbrojtur investimin e tyre dhe theksojnë se nuk janë kundër projektit, por kërkojnë që shteti t’u japë shtëpi ku të jetojnë.

Gjithashtu, sinjalistika rrugore është hequr gjatë darkës dhe banorët shprehin shqetësimin për rrezikun që u kanoset fëmijëve të tyre.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 5

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 14/12/2018 - 21:00

Pedagogu Erion Kriso ka mbështetur 8 kërkesat e studentëve dhe njëkohësiht u kërkon të vijojnë të mos dialogojnë me kryeministrin pa u plotësuar kushtet e tyre.

Postuar: 14/12/2018 - 20:44

Ish-Kryeprokurori Adriatik Llalla është parë në Tiranë.

Postuar: 14/12/2018 - 20:20

Maskat janë rikthyer në qytetin e Vlorës, ku mbrëmjen e sotme kanë grabitur një dyqan.

Postuar: 14/12/2018 - 20:02

Ulja e temperaturave ka sjellë reshje bore në disa zona malore në vend, ndërkohë që kanë filluar

Postuar: 14/12/2018 - 19:47

Studentët vijojnë të sfidojnë reshjet e shiut para godinës së kryeministrisë.

Postuar: 14/12/2018 - 19:40

Një shpërthim eksplozivi është regjistruar pasditen e sotme në lagjen “24 Maji” të qy

Postuar: 14/12/2018 - 19:37

Maskat janë rikthyer në qytetin e Vlorës, ku mbrëmjen e sotme bëhet me dije se kanë grabitur nj