BREAKING NEWS

Vijojnë përpjekjet! Pasi marrin udhëzimet nga Yuri Kim, përfaqësuesit e Këshillit Politik bëjnë një tjetër lëvizje

Vijojnë përpjekjet! Pasi marrin udhëzimet nga Yuri Kim,
x

Aktualitet

Finalizohet Mega-operacioni/ Shkatërrohet banda e KOKAINËS në Itali, 13 të arrestuar, mes tyre shqiptarë

Finalizohet Mega-operacioni/ Shkatërrohet banda e KOKAINËS në

Zvvillohet një mega-operacion antidrogë nga Policia italiane mëngjesin e sotëm, ku bëhet me dije se janë arrestuar 13 persona në Pardenone.

Sipas ‘ilgazzettino’ 13 personat e arrestuar janë më kombësi të ndryshme, shqiptare, italiane dhe nigeriane.

Hetimi ka nisur në muajin tetor të vitit që lamë pas dhe dyshohet se aktiviteti kriminal është zhvilluar kryesisht në provincat e Trevisos dhe Rovigos.

Për 2 nga 13 personat e arrestuar u dha masa “arrest me burg”, ndërsa për 11 të tjerët ‘arrest shtëpie’.

Më të lexuarat