BREAKING NEWS

Krimi në familje, policia zbardh detaje të reja: Ja si ndodhi ngjarja

Krimi në familje, policia zbardh detaje të reja: Ja si ndodhi ngjarja
x
BREAKING NEWS

Grupi i PS, kërkesë Kuvendit për ndryshimin e rendit të ditës në seancën e 7 korrikut

Grupi i PS, kërkesë Kuvendit për ndryshimin e rendit të
x
BREAKING NEWS

AMP pezullon nga detyra 5 policë në Tiranë, dyshohet se...

AMP pezullon nga detyra 5 policë në Tiranë, dyshohet se...
x
BREAKING NEWS

“Amerikanët nuk falin”, Robert Papa paralajmëron “tërmet” për Edi Ramën: Janë fakte skandaloze

“Amerikanët nuk falin”, Robert Papa paralajmëron
x
BREAKING NEWS

Mbyti të atin në kanal, arrestohet autori në Lushnje

Mbyti të atin në kanal, arrestohet autori në Lushnje
x
BREAKING NEWS

Tronditëse/ Krim brenda familjes, djali vret babain

Tronditëse/ Krim brenda familjes, djali vret babain
x
BREAKING NEWS

Çfarë do ndodhë nesër në protestë? Zheji del me paralajmërimin e frikshëm: Mund të ketë përplasje. Ka informacion se.../ Noka: Si kurrë më parë

Çfarë do ndodhë nesër në protestë? Zheji del me
x
BREAKING NEWS

Paditë në SPAK dhe aferat me të vëllanë xhindosin Monika Kryemadhin, sulmon Inceneratorët me faktet publike të Jorida Tabakut

Paditë në SPAK dhe aferat me të vëllanë xhindosin
x

Aktualitet

Finalja e parë europiane në Shqipëri/ Të gjithë të kollarisur për ndeshjen, Skënder Brataj i Urgjencës nuk harron rrobat e...(FOTO)

Finalja e parë europiane në Shqipëri/ Të gjithë të

Tirana ka pritur mbrëmjen e djeshme finalen e Conference League, me Romën dhe Feyenoord që u ndeshën për titullin kampion të Europës. Të pranishëm ishin zyrtarë të lartë të UEFA-s, miq nga Holanda e Italia, por dhe të ftuar nga Shqipëria.

Por mbrëmjen e 25 Majit kishte dhe nga ata që ishin në krye të detyrës e në gatishmëri për çdo të papritur. Kji foto të kreut të Urgjencës Skënder Brataj, i cili ka qenë në stadium, në krye të detyrës.

Ndryshe nga zyrtarët e tjerë që ishin kollarisur dhe ishin rehatuar për ndeshjen, mjeku i njohur ishte në “Air Albania” me rrobat e punës. Me pantallonat dhe jelekun simbol të Urgjencës, Skënder Brataj ishte në çdo moment në gatishmëri dhe koordinim me stafin.

Shqipëria e ka marrë përgëzime për organizimin e ndeshjes dhe masat që garantuan sigurinë para, gjatë dhe pas saj. Meritë për këtë kanë padyshim edhe njerëz si kreu i Urgjencës Kombëtare.

Po ashtu, edhe mbi 2.500 efektivët e Policisë që ishin planizuar në zonat ku qëndronin tifozët, mjekët e spitaleve publike të Tiranës që për tre ditë qëndruan në gatishmëri për çdo ngjarje.

Finalja e parë europiane në Shqipëri/ Të gjithë tëFinalja e parë europiane në Shqipëri/ Të gjithë të