Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Financimet greke/ Befason gazetari: Lista e emrave të publikuar në Shqipëri nuk ekziston

Postuar: 23/10/2018 - 22:41

Gazetari Robert Goro deklaroi se lista e publikuar në mediat shqiptare nuk është raportuar nga mediat greke dhe nuk gjendet në gazetën greke që është përmendur nga mediat shqiptare.

Përmes një lidhje me Skype nga Greqia, nw emisionin ‘Opinion’, Goro u shpreh se është përmendur emri i gazetës, por gazeta nuk kishte asnjë informacion në lidhje me listën e publikuar në Shqipëri si në variantin print po edhe atë online.

Gazetari tregoi se listën nuk do ta marrim vesh kurrë, pasi ajo disponohet vetëm nga ministri dhe dy bashkëpunëtorë të ngushtë të tij.

Sipas tij, edhe në Kuvend ku bëhet kontrolli, aty paraqitet se ky fond është përdorur në Shqipëri, Maqedoni dhe ndonjë vend tjetër për këto arsye të caktuara.

Në lidhje me krijimin e debatit, Goro tha se gjithçka nisi me akuzat e ndërsjella mes ministrit të Mbrojtjes dhe atij të Jashtëm në lidhje me abuzimet e fondeve sekrete.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/01/2019 - 10:31

Nis me shtyrje seanca e parë për Emiljano Shullazin dhe anëtarët e grupit të tij, në Apelin e Krimeve të Rënda.

Postuar: 21/01/2019 - 10:23

Ka nisur mbledhja e Këshillit të Lartë të Prokurorisë në sallën e Këshillit të Lartë të Drejtësis

Postuar: 21/01/2019 - 10:15

Ish-deputeti i PS Arben Ndoka, i liruar disa javë më parë nga burgu pas arrestimit me operacionin

Postuar: 21/01/2019 - 10:10

Pedagogët e Fakultetit të Histori –Filologjisë janë solidarizuar me studentët, duke iu bash

Postuar: 21/01/2019 - 10:02

Vendimi i zbardhur i Komisionit të Pavarur të Kualifikimit tregon se Izet Kadana kryetar i Gjykat

Postuar: 21/01/2019 - 09:59

Studentët dhe pedagogët e Fakulteti të Historisë dhe Filologjisë kanë nisur sot grevën e tyre të

Postuar: 21/01/2019 - 09:07

Policia e Mirditës ka arrestuar dy persona, babë e bir pasi janë kapur me armë zjarri.