Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Financimet greke në Shqipëri/ Drejtori i Arkivave flet për një IP në Tiranë, ja çfarë ndodh

Postuar: 23/10/2018 - 22:56

Pas skandalit që ka përfshirë qeverinë greke pas zbulimit se ky shtet jep fonde sekrete për mediat në Shqipëri dhe Greqi, në vëndin tonë kanë shpërthyer debatet televizive.

Dretori i Arkivave Ardit Bido ka folur sot në “Opinion” rreth fondeve sekrete që ka dhënë qeveria greke për mediat shqiptare.

Sipas Bidos fondi që shkon në fund të ditës për mediat është minimal pasi pjesa më e madhe e tyre shkon për kishat ortodokse.

Llokma më e madhe e këtij fondi shkon për kishat ortodokse, për katër kisha ndër të cilat përfshihet Kisha Autoqefale e Shqipërisë. Këto katër kisha përjashtohen nga taksat e vendit. Njëra nga këto portale që është financuar është  “Zëri i Ortodoksëve korçarë”, portal fetar me propagandë për vorio-epiriotët e Korçës. Gjithashtu është një IP në Tiranë që nis komente përçarëse tek të gjitha portalet e mëdha shqiptare. Këto financohen hapur”, u shpreh Bido.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 16/01/2019 - 23:59

Klement Balili, i cilësuar si “Eskobari i Ballkanit” ka rrëfyer muajt e arratisjes dhe se si i shpëtoi policisë, në 16 operacione, në një intervistë për gazetarin e “Report Tv”, Artan Hoxha v

Postuar: 16/01/2019 - 22:56

Klemed Balili përfundoi pas hekurave një ditë më parë, duke rrëmbyer të gjithë vëmendjen e opin

Postuar: 16/01/2019 - 22:52

Gazetari Artan Hoxha, ka treguar detaje sa i takon intervistës së realizuar me Klement Balilin.

Postuar: 16/01/2019 - 22:45

Klement Balili, në fund të intervistës me gazetarin investigativ Artan Hoxha i ka dërguar mesaz

Postuar: 16/01/2019 - 22:39

Rrahman Rrahja, deputet i Partisë Socialiste në rrethin e Krujës, shënon në CV që ka mbaruar sh

Postuar: 16/01/2019 - 22:34

Gazetari Trazhgim Sokolaj zbuloi detaje të reja lidhur me Klement Balilin, 24 orë pas dorëzimit t

Postuar: 16/01/2019 - 22:28

 Me doktoraturë të kopjuar rezulton të jetë kreu i grupit parlamentar socialist, zoti Taul