Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Flakët shkrumbojnë disa banesa në Lurë, banorët japin alarmin dhe kërkojnë ndihmë

Postuar: 15/09/2019 - 22:59

Zjarret janë shndërruar në një problem shqetësues në mbarë vendin duke ngritur alarmin si për shkatërrimin e mjedisit ashtu edhe për rrezikun që sjell për jetën e banorëve pranë vatrave.

Kësaj here janë banorët e Lurës që tregojnë se si zjarri ka përfshirë një pjesë të mirë të pyjeve në fshatin Vlashe.

Sipas njërit prej banorëve zjarri është përhapur me shpejtësi dhe tashmë janë në rrezik banesat që ndodhen aty.

Zjarret kanë sjellë dëme të shumta në fshatin Vlashe, që është edhe fshat antik, ku janë djegur disa banesa.

Banorët kanë kërkuar që autoritet përkatëse të marrin masa urgjente për zgjidhjen e menjëhershme të situatës.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/10/2019 - 08:40

Mëngjesin e sotëm një apartament teK banesat sociale në Shkozë është përfshirë nga flakët. Raportohet se nuk  ka persona të lënduar por vetëm dëme të shumta materiale.

Postuar: 19/10/2019 - 08:28

Akademiku i njohur Artan Fuga ka reaguar për herë të parë për jo-në që Shqipëria mori për hapjen

Postuar: 19/10/2019 - 08:20

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga një mot i kthjellët me alternime vranësirash që do të shtohe

Postuar: 18/10/2019 - 22:13

Gjykata italiane ka vendosur të dënojë me 5 vjet burg një shqiptar, i cili ishte kapur në flagran

Postuar: 18/10/2019 - 21:33

11-vjeçari Alvin Berisha, djali nga Shqipëria i cili kishte mbetur në kampet e ISIS ka humbur gju