BREAKING NEWS

Përgjaket Tirana në mesnatë/ Të shtëna me armë zjarri, plagoset një i ri, policia zbardh ngjarjen e rëndë

Përgjaket Tirana në mesnatë/ Të shtëna me armë
x
BREAKING NEWS

PD sot zgjedh sërish Lulzim Bashën dhe fillon betejën për katharsis

PD sot zgjedh sërish Lulzim Bashën dhe fillon betejën për
x
BREAKING NEWS

“Çështje madhore”/ Kryeministri Rama jep lajmin e rëndësishëm, zbulon vendimin më të ri të qeverisë së tij: Do e nisim në vjeshtë!

“Çështje madhore”/ Kryeministri Rama jep lajmin e
x
BREAKING NEWS

E PAPRITUR/ Gramoz Ruçi jep ‘live’ dorëheqjen nga PS, lë edhe mandatin e deputetit: Deklaroj fundin e...

E PAPRITUR/ Gramoz Ruçi jep ‘live’ dorëheqjen nga PS,
x
BREAKING NEWS

SURPRIZA e Kongresit të PS-së, vajza e të ndjerit Bashkim Fino me lot në sy mban fjalimin drithërues dhe zbulon vendimin që ka marrë: Do plotësoj porosinë e babait!

SURPRIZA e Kongresit të PS-së, vajza e të ndjerit Bashkim Fino me
x
BREAKING NEWS

Pamje spektakolare/ Nis Kongresi i jashtëzakonshën i PS, ja kush e shoqëronte kryeministrin Rama në momentin e hyrjes dhe gjesti i tij që tërhoqi vëmendjen (VIDEO-LIVE)

Pamje spektakolare/ Nis Kongresi  i jashtëzakonshën i PS, ja kush e
x
BREAKING NEWS

Situata e COVID-19 në vendin tonë, Ministria e Shëndetësisë jep lajmin e mirë, ja sa raste të reja janë shënuar në 24 orët e fundit (Harta e shpërndarjes)

Situata e COVID-19 në vendin tonë, Ministria e
x
BREAKING NEWS

Maturantët çohen në protestë para Qendrës për Shërbimin Arsimor, reagon 'flakë për flakë' ministrja Evis Kushi, tregon vendimin që pritet

Maturantët çohen në protestë para Qendrës për
x

Aktualitet

Flasin Epidemiologët: Ja zonat më të nxehta, ku po infektohen njerëzit dhe kryevatra e koronavirusit në vendin tonë

Flasin Epidemiologët: Ja zonat më të nxehta, ku po infektohen

Kryevatra e koronavirusit në vendin tonë mbetet Tirana, duke u renditur me shifrat më të larta të të prekurve aktive nga virusi, por edhe me humbjet e jeteve ne rang vendi.

Ne takimin e sotem me ministren e Shendetesise, epidemiologet theksuar se ne Tirane tre jane zonat me problematike.

“Prej 5 muajsh nga puna jone ne terren, ne Tirane, vatrat me problematike jane ne zonat rurale, Astiri, Fresku dhe deri diku Kodra e Diellit. Vatrat jane tashme komunitare, edhe me hapjen e fshaes orare, kemi shume vatra komunitare. Kjo eshte vene re  sidomos neper evente, mortore, fesatsh, ditelindjesh qe marrin pjese grupe te kondiderueshme dhe grumbullime te rinjsh”- tha nje epidemiologe.

Sipas nje tjeter epidemiologu ne terren, dy jane linjat e perhapjes, vatrat familjare dhe linjat e punes.

Shqetesim mbetet rritja e rasteve ne moshat e reja, qe eshte bere tashme nje burim i madh dhe problematik i perhapjes se infeksionit.