Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Flet për herë të parë Sait Dollapi, zbulon urdhrin që dha Arben Baro

Postuar: 16/05/2019 - 21:15

Sekretari organizativ i PD-së, Sait Dollapi, ka folur për herë të parë për ngjarjen e 11 majit.

Dollapi deklaroi se atë mbrëmje në protestë ai ka mbrojtur forcat e policisë që mos lëndoheshit, por më pas është ndaluar nga drejtuesi i FNSH i cili ka dhënë urdhër që të dhunohej.

Dollapi theksoi gjithashtu se ai është goditur me plumba gome para se të binte në tokë.

Dollapi tha:

“Kam qenë në ushtrimin e detyrës time si drejtues. Kam bërë çështë e mundur që asnjë forcat e policisë të mos dëmtohet nga protestuesit, sepse ne nuk e kemi betejën me policët. Në atë moment sapo përfundoi tubimi po kthehesha në selinë e PD, në atë kohë dëgjova zërin e një zonjushe që thoshte: Vdiqa mbarova. Mora gazetarët dhe një kameraman dhe i kam çuar tek dy Kullat. Në atë kohë jam ndaluar nga një person që më vonë mora vesh se ishte Bare. Kam heq kundragazin, u prezantova, dhe doja të largohesha. Në atë moment dëgjova që thoshte, kapeni, mbyteni, unë u nisa me vrap në atë kohë kam ndjerë një goditje në kohën e majtë, u rrëzova nuk arrita të ngrihesha por ata më kanë qëlluar. Deri në hyrjen e parlamentit nuk ka ndaluar dhuna ndaj meje”.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 26/05/2019 - 20:30

Automjetet që dalin nga kufiri midis Greqisë dhe Shqipërisë, nuk do të kontrollohen me vetëm nga Policia Shqiptare. Efektivët e misionit Frontex në vendin tonë, të cilët do të bëjnë edhe kontrollin e makinave.

Postuar: 26/05/2019 - 20:17

Anila Bushi, një 38-vjeçare me pothuajse 20 vite martesë, thotë se nuk i intereson fare bashkësho

Postuar: 26/05/2019 - 19:13

Është kryer ekstradimi i shtetasit shqiptar R.K, 31 vjeç, lindur në Tepelenë, nga Vjena drejt ven

Postuar: 26/05/2019 - 16:54

Për mbi 20 vite kanë jetuar nën një çati, por Nazmia nuk është sjellë me vjehrrën ashtu siç është

Postuar: 26/05/2019 - 16:12

Nesër pasdite ekziston mundësia që në zona të kufizuara reshjet të jenë në formë shtrëngate, më t

Postuar: 26/05/2019 - 16:03

Në pikën kufitare të Morinit këtë fundjavë ka patur pak lëvizje në të dy anët e doganës  së

Postuar: 26/05/2019 - 15:08

Ambasada amerikane ka publikuar ditën e sotme një njoftim për të gjithë shqiptarët që kanë fitu