BREAKING NEWS

Inceneratori i Fierit, GJKKO vendos kalimin për gjykim të dosjes, avokati i ish-deputetit Bllako kërkon t’i pushohet çështja, zv/presidentit të FSHF Dervishaj i heqin dy akuza

Inceneratori i Fierit, GJKKO vendos kalimin për gjykim të dosjes,
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha shton dozën e kërcënimeve ndaj Enkelejd Alibeajt, alarmohet Garda e Republikës dhe merr në mbrojtje kryetarin e opozitës

Sali Berisha shton dozën e kërcënimeve ndaj Enkelejd Alibeajt,
x
BREAKING NEWS

Autoriteti i Konkurrencës rrëzon marrëveshjen e Drejtorisë së Transportit dhe Tatimeve për rritjen e çmimit të patentës, e cilëson në kundërshtim me ligjin dhe paralajmëron se do monitorojë tregun 1 vit

Autoriteti i Konkurrencës rrëzon marrëveshjen e Drejtorisë
x
BREAKING NEWS

Qeveria shkarkon nga detyra Lefter Allën, opozita zbulon se ish-kreu i bashkisë Bulqizë u arrestua pasi prishi pazaret e Belinda Ballukut

Qeveria shkarkon nga detyra Lefter Allën, opozita zbulon se ish-kreu i
x
BREAKING NEWS

Çfarë do bëhet me fatin e emigrantëve ilegal në Britani? Çuçi ultimatum Bravernan dhe zbardh bisedimet e takimit: Të amnistohen shqiptarët të cilët punojnë në...

Çfarë do bëhet me fatin e emigrantëve ilegal në
x
BREAKING NEWS

Vrasja e dy vëllezërve Bilali në Shkodër, “Apeli” dënon me 25 vite burg Arsen Stojkun, autori është mik i Licëve, ja si ndodhi ngjarja

Vrasja e dy vëllezërve Bilali në Shkodër,
x
BREAKING NEWS

E pabesueshme, por e vërtetë! Policia mësyn me ‘ultimatum’ në banesën e të shumëkërkuarit në Durrës, por ‘surprizohet’ nga ajo çfarë i gjen babait të tij

E pabesueshme, por e vërtetë! Policia mësyn me
x
BREAKING NEWS

Media e njohur gjermane plas skandalin që po trondit Beogradin: Ja si presidenti Vuçiç bashkëpunoi me hakerat izraelitë për të eliminuar nga politika liderin opozitar

Media e njohur gjermane plas skandalin që po trondit Beogradin: Ja si
x

Aktualitet

Flet kushëriri i gruas që u vra nga bashkëshorti: U fejuan dhe martuan për 10 ditë! Nuk ka pasur mundësi...

Flet kushëriri i gruas që u vra nga bashkëshorti: U fejuan dhe

Një krim makabër ka ndodhur mbrëmë rreth orës 18:00 para Klinikës së Gjinekologjisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës. 35-vjeçarja Hamide Magashi, e cila ishte shtatzënë u vra nga ish-bashkëshorti, Sokol Halili.

Viktima ishte në javën e fundit të pritjes së ëmbël e cila u kthye në tragjedi. Burri me të cilin ishte në proces ndarje ia mori jetën gruas dhe fëmijës dhe më pas u largua.

Ngjarja dyshohet se ndodhi  teksa i dyshuari dhe viktima ndodheshin para klinikës, ku fillimisht kishin pasur një zënkë. Policia e ka shpallur në kërkim autorin.

Kjo ngjarje e rëndë u diskutua ditën e sotme në emisionin “Shqipëria Live” në Top Channel, ku në lidhje telefonike ishte një kushëri i së ndjerës.

Ai u shpreh se Hamide ka pasur urdhër mbrojtje dhe e ka denoncuar Sokolin para 4 muajsh, pasi i ka kërkuar divorcin. Kushëriri i Magashit shtoi se fejesa dhe martesa kanë ndodhur brenda 10 ditësh, shumë shpejt.

“Shumë, shumë ngjarje e rëndë. Ishim të afërt. Divorcin e ka bërë me rregull dhe ndodhi para 4 muajsh. Arsyet e ndarjes kanë qenë për shkak të dhunës.

Ka bërë denoncim në polici, nuk ka pas mundësi me dal nga shtëpia e burrit. Kur bëri denoncimin u nda. Ka pasur urdhër-mbrojtje, policia ka qenë në dijeni për këtë. Unë nuk kam pasur kurrë kontakte me Sokolin.

Shumë shpejt u martuan, për një javë, 10 ditë. Nuk e di se çfarë të them, për 10 ditë u fejuan dhe martuan e shkoi te shtëpia e burrit”.

Më të lexuarat