Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Flet një tjetër maturante fituese në të 10 degët: Shumë padrejtësi, ja si na ngatërruan prej muajsh!

Flet një tjetër maturante fituese në të 10 degët: Shumë padrejtësi, ja si na ngatërruan prej muajsh!

Postuar: 07/09/2016 - 22:46

Një tjetër maturante me mesatare shumë të lartë ka folur në një lidhje direkte në media për problemin e maturantëve në vend.
 
Vajza, e cila ka fituar në të gjitha degët që ka aplikuar, ka pranuar problemin. Sipas saj, maturantët ishin shumë të paqartë dhe nuk kishte informacion të saktë. 
 
“Ka pasur raste kur kërkoheshin lëndë që nuk i kishim bërë fare në 3 vite, p.sh. “Mjekësia”. Për këtë arsye ne u shqetësuam shumë. Pas 2-3 muajsh doli që këto 2 lëndë, filozofi-ekonomi, nuk do ishin. Nuk ishte shumë e qartë çfarë do të bëhej. Problem ishte dhe koefiçienti, që na thanë se nuk do zinte vend askund. Ishte e padrejtë me këto kriteret”, ka thënë maturantja. 
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 15/11/2019 - 23:32

Sipas gazetarit Blendi Fevziu, sot gjyqtarët e Gjykatës Kushtetuese me vendimin e tyre për ngërçin mes dy anëtareve Marsida Xhaferllari dhe Arta Vorpsit u ndanë politikisht.

Postuar: 15/11/2019 - 23:20

Olsian Çela i cili kandidon për kryeprokuror dhe gjendet e pari në listën e KLP-së që do votohet

Postuar: 15/11/2019 - 22:57

Në Shqipëri, Gjykata Kushtetuese duket ka njohur si anëtare të saj zonjën Marsida Xhaferllari, ka

Postuar: 15/11/2019 - 22:47

Një person është qëlluar me thikë. Ngjarja ka ndodhur në Bushat, në Vaun e Dejës.

Postuar: 15/11/2019 - 22:37

Një sherr i rëndë ka ndodhur në qytezën e Rutigliano në Itali.

Postuar: 15/11/2019 - 22:36

Gazetari Blendi Fevziu shprehet se për Mini-Shengenin Ballkanik po mbahen shumë të fshehta dhe nu

Postuar: 15/11/2019 - 22:03

Gazetari Blendi Fevziu ka thënë se Lëvizja Vetëvendosje u fut në skenën politike në Shqipëri për