Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Folën shqip me njëri-tjetrin”, dy grabitës kërcënojnë zviceranin dhe i marrin 100,000 franga në 2 të natës

Postuar: 14/10/2019 - 20:01

Një burrë është sulmuar në Zvicër nga dy persona të maskuar, duke i marrë një shumë të konsiderueshme lekësh. Ngjarja ka ndodhur në Schëyz të Zvicrës menjëherë pas orës 2 të natës të dielën që lamë pas kur burri po kthehet në shtëpi. Por befas ai u kërcënua nga dy burra të maskuar me armë, tha policia të hënën.

Në banesën e viktimës dy hajdutët kanë lidhur burrin, duke marrë një shumë prej 100 mijë franga nga kasaforta dhe më pas kanë ikur në drejtim të paditur. Viktima ishte në gjendje të çlironte veten dhe njoftoi policinë për grabitjen.

“Autorët ishin veshur me të zeza dhe kishin folur me njëri-tjetrin shqip”, njoftoi policia kantonale Schëyz, cituar nga mediat vendase.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/11/2019 - 18:14

Një aksident i rëndë ku si pasojë një person ka mbetur i vdekur ka ndodhur mbrëmjen e sotme në autostradën Tiranë-Durrës. Mësohet se një mjet ka përplasur një çiklist, në vendin e quajtur Mbikalimi i Shkozetit.

Postuar: 22/11/2019 - 18:08

Një burrë 40-vjeçar me origjinë shqiptare, u ka rënë në prangat e policisë italiane.

Postuar: 22/11/2019 - 17:59

Ish-kreu i Policës së Shtetit, Ahmet Prençi shpreh kritika për punën e Policisë së Shtetit në luf

Postuar: 22/11/2019 - 17:58

OSHEE ka njoftuar se si rezultat i problemeve në një kabinë private, kanë mbetur pa energji elekt

Postuar: 22/11/2019 - 17:40

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka lajmëruar se ditën e hënë do të miratohen emrat e tetë prokuror

Postuar: 22/11/2019 - 15:42

Interpol Tirana ka ekstraduar nga Italia drejt vendit tonë, një 40-vjeçar shqiptar, i dënuar me 2

Postuar: 22/11/2019 - 15:08

Shuhen masat për 4 anëtarë të grupit ‘Bajri’.