BREAKING NEWS

Përballja me Covid-19, ministrja Manastirliu jep lajmin entuziast nga Vlora

Përballja me Covid-19, ministrja Manastirliu jep lajmin entuziast nga Vlora
x

Aktualitet

“Folën shqip me njëri-tjetrin”, dy grabitës kërcënojnë zviceranin dhe i marrin 100,000 franga në 2 të natës

“Folën shqip me njëri-tjetrin”, dy grabitës

Një burrë është sulmuar në Zvicër nga dy persona të maskuar, duke i marrë një shumë të konsiderueshme lekësh. Ngjarja ka ndodhur në Schëyz të Zvicrës menjëherë pas orës 2 të natës të dielën që lamë pas kur burri po kthehet në shtëpi. Por befas ai u kërcënua nga dy burra të maskuar me armë, tha policia të hënën.

Në banesën e viktimës dy hajdutët kanë lidhur burrin, duke marrë një shumë prej 100 mijë franga nga kasaforta dhe më pas kanë ikur në drejtim të paditur. Viktima ishte në gjendje të çlironte veten dhe njoftoi policinë për grabitjen.

“Autorët ishin veshur me të zeza dhe kishin folur me njëri-tjetrin shqip”, njoftoi policia kantonale Schëyz, cituar nga mediat vendase.

Më të lexuarat