Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Folën shqip, më pas e qëlloi me armë”, atentat shqiptarit në Gjermani

Postuar: 24/05/2019 - 08:48

Një 36-vjeçar është qëlluar me armë zjarri mbrëmjen e së mërkurës në një park në qytetin e Hamburg në Gjermani. Mediat gjermane raportojnë se 36-vjeçari ndodhej i shoqëruar nga një grua në një park. Aty u takua me një person tjetër. Të dy biseduan në gjuhën shqipe, tha për gazetarët policia gjermane.
 
Më pas, personi i paidentifikuar urdhëroi gruan që të shtrihej përtokë dhe të mos shikonte, ndërsa qëlloi me armë 36-vjeçarin. Ky i fundit mori një plumb në shpatull duke mbetur i plagosur. Ai u dërgua me urgjencë në spital dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën. Autori u largua me shpejtësi nga vendngjarja dhe është në kërkim. Nuk ka asnjë informacion për identitetin e autorit dhe të plagosurit.
 
Hetuesit kanë marrë deklaratën e gruas që ndodhej së bashku me të plagosurin. Me rëndësi konsiderohet edhe dëshmia e 36-vjeçarit që u qëllua me armë, i cili pritet të merret në pyetje nga autoritetet për të zbardhur motivet e kësaj ngjarje. Ndërkohë policia ështëd duke kërkuar edhe për dëshmitarë të tjerë që mund të kenë parë skenën e krimit. 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/06/2019 - 23:42

Ish-oficeri i policisë Dritan Zagani u shpreh se Saimir Tahiri është i lirë dhe ha paratë e fituara nga trafikimi i drogës, ndërsa është i akuzaur.

Postuar: 20/06/2019 - 23:27

Gazetarja Klodiana Lala zbulon se jo vetëm Bild, por edhe media të tjëra prestigjioze ndërkombë

Postuar: 20/06/2019 - 23:00

Shqipëria po përjeton tensione politike nga veriu në jug, ndërsa zgjedhjet vendore të 30 qershori

Postuar: 20/06/2019 - 21:56

Gazetarja Klodiana Lala e ftuar në emisionin “Të paekspozuarit”bëri një bilanc të per

Postuar: 20/06/2019 - 21:16

Pas përfundimit të tubimit të Partisë Socialiste në zonën e pedonales në qytetin e Shkodrës, ka m

Postuar: 20/06/2019 - 20:55

Ndonëse kryeministri Edi Rama e mbylli takimin e tij elektoral në Shkodër, përplasjet mes qytet

Postuar: 20/06/2019 - 20:05

Një situatë e tensionuar na paraqitet tashmë në qytetin e Shkodrës, ku si pasojë e përplasjeve me