Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

‘Forca e Ligjit’ godet ‘të fortët’, mbi 300 persona të arrestuar/ Veliu: Luftë të pakompromis krimit dhe korrupsionit

Postuar: 23/10/2018 - 13:30

Ministria e Brendshme ka njoftuar për një operacion tjetër të rëndësishëm në vend, rezultatet e të cilit do të bëhen publike më vonë në një deklaratë të Drejtorit të Policisë Ardi Veliu.

Drejtori i Policisë  u shpreh se kryem një operacion tjetër shumë të suksesshëm, ku janë arrestuar mbi 300 persona.70 vetë janë arrestuar për armëmbajtje pa leje.

Gjatë ditëve të fundit policia ka goditur 4 grupe të fuqishme kriminale, pa zbulimit të një laboratori heroinë në Has, ku janë arrestuar dhjetëra persona.

Ndërkohë, policia vuri në pranga edhe dy ish-deputetë të PS.

“Që prej nëntorit 2017 kur nisi operacioni forca e ligjit janë goditur edhe disa anëtarë të grupeve kriminale. Operacioni ‘Volvo 4’ nuk pati dekonspirim. Policia e Shtetit ka ndërmarrë një tjetër operacion i koduar ‘ndëshkimi i të fortëve’.

Nuk do lejojmë askush të sfidojë forcën e ligjit. Policia kontrollon individin me problematika sipas një skedari. Janë arrestuar mbi 300 persona dhe 106 persona me precedentë penalë janë ndaluar. Janë arrestuar 154 persona pasi ka pasur një urdhër ndërkombëtar”-tha Veliu.

SHIFRAT

300 persona të arrestuar

160 të identifikuar me precedentë, të fortë

70 vetë për armëmbajtje pa leje

154 persona që kanë pasur urdhër kërkimi

43 armë zjarri të sekuestruar, automjete dhe sasi parash

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/01/2019 - 07:13

 Identifikohen viktima dhe autori i vrasjes makabre që tronditi qytetin Korçës mbrëmjen e kësaj të enjte. Sipas burimeve, viktima është shtetasi Altin Balliu, 30 vjeç  banues në Slabinjë të Pogradecit.

Postuar: 17/01/2019 - 23:42

Edhe pse Lëvizja Socialiste për Integrim thuajse reagon për çdo zhvillim në vend, duket se nuk

Postuar: 17/01/2019 - 23:27

Një vrasje me armë zjarri ka ndodhur mbrëmjen e sotme në periferi të Korçës.

Postuar: 17/01/2019 - 22:58

Avokati i Klement Balilit në studion e emisionit “Opinion” ka deklaruar se ata ende

Postuar: 17/01/2019 - 22:29

Avokati i Klement Balilit, Theodhori Sollaku, të enjten, deklaroi se Policia e Shtetit gjatë op

Postuar: 17/01/2019 - 22:17

Një person është ekzekutuar me armë zjarri në Korçë.

Postuar: 17/01/2019 - 22:05

të mërkurën është vetëdorëzuar në polici, “eskobari i Ballkanit’, Kelment Balili, i