BREAKING NEWS

LSI del me bindje të plotë, paralajmëron zhvillime të reja: Do ndodhë së shpejti

LSI del me bindje të plotë, paralajmëron zhvillime të
x

Aktualitet

“Forcat speciale të Greqisë do pushtojnë jugun e Shqipërisë”, historiani i njohur plas ‘bombën’: Ja çfarë po planifikohet të bëhet në datat 22-26 shtator!

“Forcat speciale të Greqisë do pushtojnë jugun e

Historiani Arben Llalla ka paralajmëruar se më datën 22-26 shtator trupat speciale të Greqisë do të vijnë në Shqipëri.

Përmes një statusi në ‘Facebook’, ai bën me dije se rreth 100 anëtarë të shoqatës së ushtarakëve dhe policëve të Greqisë do vijnë në jugun e Shqipërisë duke bërtitur për aneksimin e jugut, duke kërkuar të drejtat e "300 mijë", grekëve në Shqipëri të cilët sipas tyre s'kanë shkolla, s'kanë kishën e tyre, etj.

Historiani shtron çështjen se çfarë do të bëjnë struktuarat shtetërore të Shqipërisë .

Sipas Llallës, policia do hapi dyert e doganës ndërsa SHISH do merret me izolimin e shqiptarëve patriotë, atyre që u dhimbset toka arbërore.

‘Ja edhe trupat speciale të Greqisë së batalionit të Janinës duke provokuar Shqipërinë më luftë për të çliruar Veriun e Epirit sepse ajo qenka tokë greke. Më 22-26 shtator rreth 100 anëtarë të shoqatës së ushtarakëve dhe policëve të Greqisë do vijnë në jugun e Shqipërisë duke bërtitur për aneksimin e jugut, duke kërkuar të drejtat e "300 mijë", grekëve në Shqipëri të cilët sipas tyre s'kanë shkolla, s'kanë kishën e tyre, etj. Do shkojnë në Bularat e do çirren "Kacifas je gjallë ne do luftojmë për të marë hak kundër RENEAS". Çështja është çfarë do bëjnë strukturat shtetërore të Shqipërisë? Asgjë, do bëjnë sehir, ushtria jonë është inekzistence, policia do hapi dyert e doganës ndërsa SHISH do merret me izolimin e shqiptarëve patriotë, atyre që u dhimbset toka arbërore. Këta 100 ushtarak e policë grekë që do vijnë me rroba civile që hyjnë nga kufiri i Konispolit për të vazhduar në Përmet, Këlcyrë e përfunduar në Sarandë tek taverna me muzikë greke...’, shkruan Arben Llalla.