BREAKING NEWS

"Grupi Alibeaj po sponsorizohet nga pushteti", gazetari plas deklaratën dhe zbardh prapaskenat

"Grupi Alibeaj po sponsorizohet nga pushteti", gazetari plas
x
BREAKING NEWS

"Ka rënë imuniteti i..."/ Gazetarët nxjerrin detajet e forta për kokainën në Fier: Drejtuesit s’jetojnë dot më të qetë

"Ka rënë imuniteti i..."/ Gazetarët nxjerrin detajet e
x
BREAKING NEWS

Kokaina masive në Fier, gazetarja nxjerr detajet e bujshme: Ja sa kohë kishte në Shqipëri, ishte destinuar për...

Kokaina masive në Fier, gazetarja nxjerr detajet e bujshme: Ja sa kohë
x
BREAKING NEWS

Droga në Frakull të Fieri, gazetari ngre dyshimet dhe paralajmëron: Grupet po sofistikohen, SPAK punon me standard të dyfishtë

Droga në Frakull të Fieri, gazetari ngre dyshimet dhe
x
BREAKING NEWS

Kërkon Bashkinë e Tiranës, befason kandidati i PD-së: Nuk do votoj asnjë në primare, opozita po shkon drejt turpërimit

Kërkon Bashkinë e Tiranës, befason kandidati i PD-së: Nuk do
x
BREAKING NEWS

Pamjet mbreslënëse, Burj Khalifa “vishet” Kuq e Zi për të uruar Pavarësinë e Shqipërisë (VIDEO)

Pamjet mbreslënëse, Burj Khalifa “vishet” Kuq e Zi
x
BREAKING NEWS

E konfirmon vetë zyrtari, kërcënohet me jetë ministri shqiptar, zbardhen detajet (EMRI)

E konfirmon vetë zyrtari, kërcënohet me jetë ministri
x
BREAKING NEWS

Avokat Ngjela lëshon thirrjen e fortë: Nëse e shikoni një të tillë, kurrë mos iu afroni, përcilleni me përbuzje dhe përçmim

Avokat Ngjela lëshon thirrjen e fortë: Nëse e shikoni një
x

Aktualitet

FOTO/ Pas sekuestrimit nga Prokuroria, fillon shembja e vilave luksoze të politikanëve në Brezovicë

FOTO/ Pas sekuestrimit nga Prokuroria, fillon shembja e vilave luksoze të

Prokuroria e Ferizajt në Kosovë dy muaj më parë zhvilloi një operacion të madh në zonën e Brezovicës, ku u sekuestruan 100 vila luksoze, të cilët u përkasin politikanëve dhe biznesmenëve.

U bë me dije se dy nga vilat e sekuestruaua, të cilat ishin ndërtuar pa lejë, i përkisnin vëllezërve biznesmenë të ish-presidentit të Hashim Thaçi, gjithashtu edhe ish-ministri i Jashtëm Enver Hoxhaj dhe tre gjykatësit Mustafë Tahiri, Bashkim Hyseni dhe Agim Maliqi figurojnë të jenë pronarë të disa prej vilave të sekuestruara.

Ndërkohë, ditën e sotme zëdhënësi në Komunën e Podujevës, Fatri Zhitia, ka bërë me dije se mëngjesin e sotëm ka filluar shembja e disa prej vilave.

FOTO/ Pas sekuestrimit nga Prokuroria, fillon shembja e vilave luksoze të

”Sot në mëngjes ka filluar aksioni për rrënimin e vilave. Planifikohen 5 vila të rrënohen. Ditën e hënë do zhvillohej ky aksion, por policia ka kërkuar të shtyhet për sot për shkak të zhvillimeve”, tha ai.

Ai tha se nuk ka rezistencë nga banorët aty dhe ato vila që po rrënohen janë ndërtime pa leje.

FOTO/ Pas sekuestrimit nga Prokuroria, fillon shembja e vilave luksoze të