BREAKING NEWS

Arti në zi/ Aktori i njohur gjendet i varrosur në kopshtin e shtëpisë (Emri)

Arti në zi/ Aktori i njohur gjendet i varrosur në kopshtin e
x
BREAKING NEWS

"Çmendet" moti/ Përmbytet Tirana, rrugët mbulohen nga inertet dhe uji (Video)

"Çmendet" moti/ Përmbytet Tirana, rrugët mbulohen nga
x
BREAKING NEWS

Lajm i trishtë/ Humb jetën nga kanceri gazetarja e njohur (Emri+Foto)

Lajm i trishtë/ Humb jetën nga kanceri gazetarja e njohur (Emri+Foto)
x
BREAKING NEWS

"Çmendet" moti në Tiranë, shkarkime elektrike dhe stuhi e pazakontë shiu (Video)

"Çmendet" moti në Tiranë, shkarkime elektrike dhe
x
BREAKING NEWS

Lulzim Basha tregon se çfarë do të bënte ndryshe në PD, ja vendimi që duhej të merrte kur Berisha u shpall 'non grata'

Lulzim Basha tregon se çfarë do të bënte ndryshe në
x
BREAKING NEWS

A do të ketë protesta? Lulzim Basha bën thirrjen e rëndësishme për qytetarët

A do të ketë protesta? Lulzim Basha bën thirrjen e
x
BREAKING NEWS

Lulzim Basha reagon ndaj akuzave të bëra nga Sali Berisha

Lulzim Basha reagon ndaj akuzave të bëra nga Sali Berisha
x
BREAKING NEWS

Lulzim Basha tregon arsyet e rikthimit pas dorëheqjes së Alibeajt nga PD-ja

Lulzim Basha tregon arsyet e rikthimit pas dorëheqjes së Alibeajt nga
x

Aktualitet

FOTO/ Polici i zbarkon në ‘shtëpinë e barit’, nuk do ta besoni ku fshihet shqiptari (EMRI)

FOTO/ Polici i zbarkon në ‘shtëpinë e barit’, nuk do

Një i ri shqiptar, i cili u gjet një shtëpi bari u përpoq t’i largohej policisë duke u fshehur në çati, sipas një gjykate. Etmond Lika, 32 vjeç, u deklarua fajtor nga Gjykata e Liverpoolit për prodhimin e kanabisit.

FOTO/ Polici i zbarkon në ‘shtëpinë e barit’, nuk do

Pas kontrollit të policisë, u gjetën mbi 6 dhoma që përdoreshin për kultivimin e kanabisit, me të paktën 200 bimë. Policia gjeti prova se në fakt aty kishte jetuar dikush, pasi kishte ushqime.

Lika tentoi t’i shmangej policisë duke u ngjitur në një çati por në fund u kap dhe u arrestua.  Policia tha Lika ishte punësuar nga dikush për të menaxhuar ose drejtuar këtë fermë, pavarësisht nëse ai po kujdesej për bimët apo çfarëdo tjetër që kërkohej.”

32-vjeçari u intervistua nga policia dhe fillimisht mohoi të ishte i përfshirë, por tha se ai erdhi në Mbretërinë e Bashkuar me varkë në shtator të vitit të kaluar, me shpresën për mundësi më të mira ekonomike.

Lika tha se pagoi 5000 euro për udhëtimin. Olivia Beesley, avokatja tha se klientit të saj iu ofruan 100 paund në ditë për të bërë atë punë dhe largua nga Shqipëria për arsye ekonomike.

” Ai dëshiron të punojë, por e di tani se duhet ta kishte bërë këtë përmes rrugëve të duhura. Ai thjesht dëshiron ta marrë dënimin e tij dhe e ka kuptuar se duhet të dënohët për këtë,” tha avokatja.

Lika kishte kërkuar të bëntë një kurs të gjuhës  angleze ndërsa ishte në paraburgim duke theksuar gjithashtu se përpara se të fillonte të bënte këtë punë ai ishte i pastrehë.

Lika u dënua me dy vite e katër muaj burg.