BREAKING NEWS

Robert Papa zbulon gafën e madhe që Yuri Kim bëri në festën e pavarësisë së Amerikës: Është e turpshme

Robert Papa zbulon gafën e madhe që Yuri Kim bëri në
x
BREAKING NEWS

“Sot një ëndërr e madhe mu bë realitet”, Kreshnik Spahiu jep lajmin e madh: Faleminderit Zot

“Sot një ëndërr e madhe mu bë realitet”,
x
BREAKING NEWS

Vijojnë shifrat e larta në vend, Ministria e Shëndetësisë zbulon sa infektime dhe humbje jete janë shënuar në 24 orët e fundit nga COVID

Vijojnë shifrat e larta në vend, Ministria e
x
BREAKING NEWS

“Pushtimi” i Shqipërisë nga i nxehti afrikan, moti bën kthesën e madhe javën e ardhshme, ja çfarë pritet të ndodhë

“Pushtimi” i Shqipërisë nga i nxehti afrikan, moti
x
BREAKING NEWS

A do të ndodhë ribashkimi Meta-Berisha? Gazetari Robert Papa bën deklaratën e fortë për dy politikanët

A do të ndodhë ribashkimi Meta-Berisha? Gazetari Robert Papa bën
x
BREAKING NEWS

Temperaturat përvëluese nuk do të zgjasin shumë, moti bën kthesën e papritur, ja çfarë na pret javën e ardhshme

Temperaturat përvëluese nuk do të zgjasin shumë, moti
x
BREAKING NEWS

“Mos na prekni...",aleati i Putinit kërcënon me hakmarrje Perëndimin: Do ta merrni përgjigjen në vetëm një sekondë!

“Mos na prekni...",aleati i Putinit kërcënon me hakmarrje
x
BREAKING NEWS

“U mbars mali dhe polli një mi”/ Ilir Demaliaj ngre alarmin dhe zbulon prapaskenat e protestës së 7 korrikut: Rama nuk do të ishte i qetë nëse...

“U mbars mali dhe polli një mi”/ Ilir Demaliaj ngre alarmin dhe
x

Aktualitet

“Fotoja që ka bërë histori”, Kreshnik Spahiu publikon mesazhin e rrallë

“Fotoja që ka bërë histori”, Kreshnik Spahiu publikon

Juristi i njohur Kreshnik Spahiu ka publikuar një foto dhe një mesazh që ka shënjuar në histori.

Pasazhi i shkurtër  përban fjalët që i tha Borsellino  Giovanni Falcones një mbrëmje.

Postimi i Spahiut

(Foto që ka bërë histori)

Një mbrëmje, Borsellino i tha Giovanni Falcones:

- Giovanni, lexoje fjalimin që do mbaj pasi të vritesh:

“Ka shumë budallenj në këtë botë, që ëndërrojnë të boshatisin detin Mesdhe me një kove. Budallenj që duan të shkrijnë akullnajat me një shkrepëse.

Por sot, zonja dhe zoterinj, në këtë arkivol të shtrenjtë,

qëndron një budalla që kishte ëndërruar as më pak e as më shumë, sesa te mposhte mafian duke u bazuar te ligji".

“Fotoja që ka bërë histori”, Kreshnik Spahiu publikon